İzmit'te nikah sayısında 18 yılın rekoru kırıldı!

Kademeli normalleşmeye geçişle birlikte yaşamlarını birleştirmek isteyen çiftler, İzmit Belediyesi Evlendirme Birimi’nin yolunu tuttu. Aşırı yoğunluğun yaşandığı nikah salonlarında 18 yılın rekoru kırıldı

İzmit'te nikah sayısında 18 yılın rekoru kırıldı!
Editör: Mavi Kocaeli
13 Temmuz 2021 - 16:53
Pandemi yasaklarında nikahlarını ve düğünlerini erteleyen çiftler, kademeli normalleşmeyle birlikte yaşamlarını birleştirmeye başladı. Temmuz ayında nikah ve düğünlere serbestlik geleceğini öngören çiftler mayıs ayındaki tam kapanmanın ardından rezervasyonlarını yaptırdı. Nikah salonlarının tam kapasite hizmet verdiği İzmit’te son 18 yılın rekoru kırıldı. İzmit Belediyesinin nikah memurları geride kalan bir haftada 134 çiftin nikahını kıyarak ömürlük imza attırdı.
EVLENDİRMEDEN BIRAKMIYORLAR
Vatandaşa 1 TL gibi sembolik rakamla ücretsiz olarak açtığı 6 nikah salonunda, 4 evlendirme memuruyla gece-gündüz hizmet veren İzmit Belediyesi, vatandaşların yoğunluktan dolayı yer bulamadığında mağduriyet yaşamamaları için “Bizde kolaylık çok” sloganıyla yerinde nikah kıymaya başladı. İzmit Belediyesi, kendi nikah salonları dışındaki düğün ve nikah organizasyonlarının yapıldığı mekanlara giderek çiftlerin yaşamlarını birleştiriyor.
EVDE, BAHÇEDE, HER YERDE NİKAH
Hafta sonları çoğunlukla vatandaşların yerinde nikah taleplerini yerine getirmeye dikkat eden İzmit Belediyesi Evlendirme Memurları, halktan gelen özel salonlarda, evde, bahçede veya mahalle arasında nikah kıyma taleplerine de yetişmeye çalışıyor. ‘Halkın Belediyesi’ yaşamlarını birleştirecek çiftlerin en özel gününde mutluluklarına ortak olmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi bu hafta da yaklaşık 130 çiftin nikahını kıyarak dünya evine girmelerini sağlayacak.
AİLE İÇİ NİKAHSA BİR HAFTADA GÜN
İzmit sınırlarında evlenmek isteyen ve nikah günü almak için belediyeye müracaat eden çiftler, davetsiz ya da en çok 20-30 kişilik aile içi nikah organizasyonları için İzmit Belediyesinden bir hafta içinde tarih alabiliyorken büyük nikah salonlarında evlenmek isteyenler için yakın tarihli nikah günü almak biraz daha zorlaşıyor. Kalabalık nikah organizasyonunu İzmit Belediyesi salonlarında gerçekleştirmek isteyen çiftler, salonların müsaitlik durumuna göre en yakın tarihe rezervasyon yaptırabiliyor. 
NORMALLEŞMEYLE BİRLİKTE ARTTI
İzmit Belediyesi Evlendirme Memuru Fikri Sever, “Tam kapanmada temmuz ayı öngörüsüyle başlayan rezervasyonlar ve kademeli normalleşmeyle birlikte artan evlenme başvuruları nedeniyle son derece hareketli bir yaz geçiriyoruz. Öyle ki birçok çift nikahlarını birkaç kez ertelemek zorunda kaldı. İptal edenler oldu. Şimdi salonlarımız tam kapasite dolu. Bu nedenle vatandaşların özel salonlardaki nikah taleplerini de geri çevirmiyoruz.
18 YILIN REKOR NİKAHI KIYILDI
Kendi salonlarımızdaki rezervasyonlar ve dışardaki evlenme taleplerinin yanı sıra öyle bir yoğunluk var ki vatandaşların evlerinde, bahçelerinde veya sokakta nikahlarını kıymaya bile gidiyoruz. Bizde kolaylık çok. Son 18 yılın en çok nikahını 3-11 Temmuz haftasında kıydık. Bir haftada 134 nikah kıydık. İzmit Belediyesinin 4 evlendirme memuru olarak gece- gündüz, hafta içi-hafta sonu evlenmek isteyen çiftlerimizin mutlu günlerinde yanlarına oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum