Reklam

İzmit Belediyesi'nin sosyal hizmet bölümü yok mu?

Yürüyüş Yolu tanıtım projesinde konuşan Tahir Büyükakın evinin önünde çöpten ekmek toplayan kadının fotoğrafının paylaşılmasına cevap verdi.

İzmit Belediyesi'nin sosyal hizmet bölümü yok mu?
Editör: Mavi Kocaeli
23 Eylül 2020 - 12:56

Evinin önünde çöpten ekmek toplayan bir kadının fotoğrafının CHP İl Başkanı’nı tarafından payaşılması polemiğine cevap veren Büyükakın, “Israrla aynı yerde devam ediyoruz. Ben Belediye Başkanıyım bu kentin tamamının başkanı olduğu ve üslubuna dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim başlattığım bir polemik göremezsiniz. Kimseye kırıcı cümle kullandığımı hatırlamıyorum. Haksız ve sert eleştirileri dahi duymazdan gelip cevap vermeden geçiyorum. Sözü edilen paylaşıma baktığımda kimin paylaştığını fark edemedim. Fotoğrafa odaklandım İlk refleksim sosyal hizmetler müdürlüğümüzü arayarak şahsın bulunmasını ve gerekenin yapılmasını söyledim. Çöpten ekmek toplayan birini görünce herkesin vermesi gereken tepki budur. 

“SİYASET MALZEMESİ OLAMAZ”
Daha sonra dikkat ettim ki fotoğraf daha önce çekilmiş. Bu siyaset yapmak için paylaşılmış bir fotoğraf. Ama art niyetle yapılan bu paylaşım ellerinde patladı. Niyetleri iyilikle keşke bunu ilk bana atsaydılar. Sürekli övündüğünüz İzmit Belediyesi’nin sosyal hizmet bölümü yok mu? Oradan ümidi kestinizde bizi mi suçluyorsunuz. Evet bu sokakta aç bir insan varsa bana yazıklar olsun. Ama bunu sırf siyaset için kullanan muhalefetede yazıklar olsun. Sokakta çöpten ekmek alan birisi var ve bu siyeset malzemesi oluyor. Bu iş bu kadar kalitesizleşti mi?  Bu ahlaka da insafa da sığmaz. Böyle bir siyasete cevap vermek dahi istemiyorum” dedi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hakan haznedaroglu
    1 ay önce
    baskan diyorki sokakda ac insan varsa bana yazıklar olsun evet yazıklar olsun pandemi dönemin de kaç sefes belediye sayfasın dan dilekçe yolladım erzak yardımı için ne arayan var ne soran var başkan nın en büyük hatası ilk önce yanın yaki mesayi arkadaşlarını degiştirmek olsun ozaman nasıl halka ulasıyor görsün o yanındakiler odugu sürece başkan ne oy alabilir nede vatandaşın taktirini ben bun bilir bunu söylerim su bi gercek baskan zenginden oyalamaz ozengin yanın da gözükür ama baska partiye verir oyunu o yüzden tek gercek fakir ve işciden alır oyu bunu iyi bilsin........?