Reklam

İzmit Belediyesi'ne bir yetki daha

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş İzmit Belediyesi'ne birçok konuda yetki verdiklerini ve alınan kararlarda ılımlı olduklarını belirtti

İzmit Belediyesi'ne bir yetki daha
Editör: Mavi Kocaeli
08 Ekim 2020 - 12:32 - Güncelleme: 08 Ekim 2020 - 12:43

Önergeler dışında toplam 19 maddenin görüşüldüğü toplantıyla ilgili konuşan AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş imar, plan ve bütçe, Kültür Turizm ve Sanat gibi komisyonlardan gelen bütün kararların oybirliği ile geçtiğini hatırlatarak şunları söyledi:    


ENGEL DEĞİL, ÖNÜNÜ AÇIYORUZ
“İzmit Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı ortağımız MHP’li arkadaşlarımızla birlikte çoğunluğu oluşturuyoruz. Bugüne kadar meclis toplantı tutanakların hepsi incelendiğinde hep yapıcı ve yol gösterici olmaya çalıştığımız görülecektir. Kimi zaman bunları anlatmaya çalıştığımızda engelleyici olduğumuz iddia edilse bile bu tavrımızda hiçbir değişikliğe gitmedik. Sonuçta İzmit’imizin kazanması için üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Milletimizin bizleri seçerken omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz”.  

DİĞER İLÇELERDEN ÇOK DAHA YAPICIYIZ
“Çok uzağa değil, İzmit’e komşu diğer ilçe belediyelerine baktığınızda bile muhalefetle aramızdaki farkı bu açıdan bile görmek mümkün. Diğer ilçe belediyelerinde muhalefet temsilcileri azınlıkta olduğu halde birçok projeye hayır demiş, belediye başkanlarına karşı çıkmış. İzmit’te ise tam tersi, bugüne kadar %90’ın üzerinde bir destek mevcut. Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ve araç alımıyla ilgili kredi kullanımı ile Vadi İzmit Konutları satışında belediye başkanına yetki verilmesinde hep olumlu oy kullandık. Yeni müdürlük isteğini başta belediyeye ekstra mali yük getireceği düşüncesiyle gerek yok dedik ama ısrarcı olunca ona da evet dedik. Ama görüyoruz ki, bu yetkiyi verdikten sonra da hala kreş gibi söz verilen konularda yol alınamadığına göre sorun yeni müdürlükler değilmiş”.  

YETKİ VERİLDİ AMA  ÇEKİNCELERİMİZ DE VAR
“En son Dost Eller Mağazası ve Gıda Bankası’yla ilgili belediye başkanının istediği yetkiyi verdik. Ancak bu konuda çok ciddi çekincelerimiz bulunuyor. Gerekli hazırlığı yapıp, bu konuda uyarılarımızı yapacağız. Sonuç olarak alt alta sıraladığımızda İzmit Belediye Başkanı’na meclis çoğunluğunu oluşturduğumuz halde her talebinde önünü açma gayreti içinde olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz. Bunun tam tersi propaganda yapılarak, meclis grubumuz yıpratılmak istense de, milletimizin verdiği desteğin sorumluluğu ile bunlara kulak asmadan inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Her konuda önü açık olduğu halde iş icraya geldiğinde yerinde sayanlara milletimizin zamanı geldiğinde gerekli notu vereceğinden zaten en ufak şüphemiz yoktur”.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum