Reklam

İYİ Parti karıştı! Türkkan darp edildi iddiası

İYİ Parti karıştı! Türkkan darp edildi iddiası
Editör: Mavi Kocaeli
30 Eylül 2020 - 17:16

Zonguldak Merkez İlçe eski Başkanı Serhat Yıldırım , partide yaşadıkları sorunları anlatmak için Lütfü Türkkan ile toplantı yaparken Ümit Dikbayır odaya girerek Yıldırım'ı darp etmeye çalıştığı iddia edildi. Kavganın ortasında kaldığı iddia edilen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'da darp edildi. Serhat Yıldırım, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a sorunları anlatırken Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın "Yeter artık lan" diye bağırarak saldırdığını, o anda ortalığın karıştığını söyledi. Parti binasına yakın bir alanda açıklama yapan Yıldırım, yaşananları şöyle anlattı:

“DARBELER ALARAK GENEL MERKEZDEN DIŞARI ÇIKTIK”
Üç dört bayan ve bir iki arkadaşımızla Lütfü vekilimiz sağ olsun bir toplantı haline girdik. Sorunları konuşmaya devam ettik. Gayet olumlu geçen konuşmalarımız sırasında Ümit Dikbayır, "Yeter artık lan" diye geldi ve sonunda insanları bize saldırttırdı. Darbe üstü darbe alırken, bu sefer Lütfü bey sağ olsun, Lütfü Türkkan vekilim, 'Bana sarıl' dedi, Lütfü Türkkan vekilimle birlikte darbeler alarak genel merkezden dışarı çıktık.

BİZ KURUCULARIZ
Biz İYİ Parti kurucularıyız. Bu partiyi kurarken emeklerimizle maddi manevi herşeyimizi ortaya koyduk. 24 Haziran’dan sonra yapılan atamalarla bizleri görevden alarak, usülsüz delege seçimleri, ilçe kongreleri yapılarak bizleri görevlerimizden aldılar. Bize de şu an bunları konuşmak üzere; bizlere şu ana kadar susun, bekleyin dediler. Bugüne kadar bekledik ama biz de artık çözüm bulunmadığından dolayı genel merkezi ziyaret etmek istedik. Geldik ziyaretimizi yaptık ama dışarda silahlı adamlar, koruma orduları, bizden çok fazla insan orda bekliyordu ama yine de girdik içeriye... Bizim istediğimiz tek şey demokratik seçimlerin olması. İYİ Parti, diğer partilerde olmayan demokrasi için kuruldu... Biz de bu partide demokrasiyi istiyoruz; sonuna kadar devam ediyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum