İşte Perşembe Pazarı'nın fiyat şampiyonu

İzmit Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında kurulan Perşembe Pazarının bu haftaki fiyat şampiyonu yine sarımsak oldu.

İşte Perşembe Pazarı'nın fiyat şampiyonu
Editör: Mavi Kocaeli
24 Eylül 2020 - 13:27

İzmit Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında kurulan Perşembe Pazarı bu haftada hareketliydi. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte pazarda salçalık domates ve turşuluk malzemeleri revaçtaydı. Salçalık domates ve biberin fiyatı ise pazarda 2 lira ile 7 lira arasında değişiyor. Pazarın uzun süredir fiyat şampiyonu ise 40 liralık kilo fiyatı ile yine sarımsak oldu. Pazarda kavun ve karpuz ise kilo fiyatından tane fiyatına düştü. Kavun ile Karpuzun tane fiyatları 5 ile 10 lira arasında değişiyor.   

PAZARIN GÖZDESİ
Evlerde kış aylarının vazgeçilmezi olan salçalık domates ve turşuluk malzemeleri pazarı hareketlendiriyor. Bağışıklığı güçlendirdiği söylenen turşu ve buna yönelik ürünler, bugünlerde pazarın gözdesi. Acur, kelek, yeşil domates, kornişon, biber gibi turşu yapmaya has ürünlerden oluşan tezgahlarda, tüm ürünlere tek fiyat konuluyor, bu fiyat da 2 lira ile 5 lira arasında değişiyor. Pazarda salçalık domatesin fiyatı 2 lira, salçalık kırmızı biberinki de 5 lira. 3-4 kilogram domatesten 1 kilogram salça çıktığı hesabıyla maliyet 6-8 lira arasında değişiyor. Bu ürünün marketteki kilogram fiyatı ise 9 liradan başlıyor.

 

PAZARDA SEBZE FİYATLARI

Kırmızı Biber 2.5, Patlıcan 4, Salatalık 4, Soğan 2, Patates 2, Domates 1.5, Biber 5, Sarımsak 40, Pırasa 6, Armut 6, Üzüm 6, Mısır tane 1, Mandalina 3, Çilek 10, Muz 10, Siyah Erik 5, Elma 2.5, Kavun tane 10, Havuç 3, Bamya 5, Şeftali 5, Lahana tane 10, Fasulye ise 4 liradan satışa sunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum