Reklam

İşte haftalık uyuşturucu bilançosu

2 Kasım – 8 Kasım tarihleri arasında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın uyuşturucuyla mücadele kapsamında yaptığı operasyonlar kapsamında 20 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte haftalık uyuşturucu bilançosu
Editör: Mavi Kocaeli
09 Kasım 2020 - 17:13

Valiliği uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kasım ayının ilk haftası içerisinde il genelinde gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 62 operasyon düzenlendiği ve bu operasyonlarda 121 kişi hakkında adli işlem başlatıldığı belirtildi. 

12 ŞAHIS TUTUKLANDI 

Yapılan operasyonlarda 98 kişinin ifadeleri alındıktan sonra emniyet veya savcılıktaki sorguları sonrası serbest kaldığı, 12 kişinin ise tutuklandığı ifade edilirken, 3 kişinin adli kontrol ile serbest kaldığı öğrenildi. İl Jandarma Komutanlığı ise 1 olayda 5 şahsa adli işlem başlatılırken bu şahısların 5’i hakkında da serbest yargılanma kararı verildi.

YÜZLERCE UYUŞTURUCU MADDE 

Ayrıca yapılan operasyonlarda 181 gram esrar, 923 gram bonzai, 47 gram metamfetamin, 5 kök hint keneviri, 141 adet ecstasy, 3 adet sentetik ecza uyuşturucu maddeler ile birlikte 2 tabanca, 34 adet şek 1 adet tüfek, 2 adet hassas terazi ve suçtan elde edildiği düşünülen 2 bin 990 lira para ele geçirildiği açıklandı. İl Jandarma Komutanlığı ise operasyonlarda  3,72 gram kubar esrar, 8,16 gram metamfetamin ele geçirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum