Reklam

İşçiler bu kez yürüyebildi!

Gebze’de sendikaların ve Systemair HSK, Özer Elektrik ve Baldur işçilerinin Ankara'ya yapmak istedikleri yürüyüşe polis izin vermemişti.

İşçiler bu kez yürüyebildi!
Editör: Mavi Kocaeli
25 Kasım 2020 - 15:25

Sendika yöneticileri Ankara’ya yapmak istedikleri yürüyüş için dün yine aynı yerde aynı saatte biraya geldi. İlk olarak DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu açıklama yaparak, "Süreci sizlerle paylaştık. Mağdur olan işçilerin temsilen Ankara'ya gidip dertlerimizi anlatmak istedik. Dünkü görüntüleri ülkemize yakıştıramadım. Yasa dışı iş yapanları cesaretlendiriyorsunuz. 20 insan derdini anlatacak diye mağdur ediyorsunuz. Bu görüntüler dün tüm dünyada izlendi. Belirli bir uzlaşı sağlandı. Belirli sayıda arkadaşla bugün yürüyeceğiz. Devletin ilgilisini bekliyoruz diyeceğiz" dedi.

TEMSİLEN 20 KİŞİ
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, "Sendikali olmak en temel hakkımızdır. Bu en temel hakkin engellenmesi suçtur. Bu 3 fabrikada bu hakkına sahip çıkan ve Ankara'ya yola çıkanlar ancak yolu kesilen tüm işçi kardeşlerimizi selamlıyorum. Selam olsun işine ve ekmeğine sahip çıkan işçi kardeşlerime. Hep söyledik patronlar bu haksızlığı yaparken güçlerini iktidardan alıyorlar. Ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz barikat kurmanız gereken işçiler değil. Barikat kurmanız gereken işçileri cezalandıran patronlardır. Buradan bir kez daha iktidara çağrımız bu hukuksuzluğu ortadan kaldırmaktır. Son sözümüz patronlar güçlerini iktidardan alıyorlarsa bizler de gücümüzü işçiler ve DİSK'ten alıyoruz. Bu topraklarda emeğin karşılığını aldığımız emeğin Türkiye mücadelesini almaya kararlıyız" dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından işten atılan işçileri temsilen 20 işçi Ankara'ya yürüyüşüne başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum