Ordu'dan atanarak ayağının tozuyla Kocaeli'ne gelen Vali Seddar Yavuz: 'Hesap verebilir, şeffaf olacağım'

Ordu'dan atanarak ayağının tozuyla Kocaeli'ne gelen Vali Seddar Yavuz: 'Hesap verebilir, şeffaf olacağım'
Editör: Mavi Kocaeli
19 Haziran 2020 - 14:59

İlimizde 3 yıl görev yapan Kocaeli eski Valisi Hüseyin Aksoy’un veda ederek Aydın’a uğurlanmasının ardından yeni Kocaeli'nin yeni Valisi Seddar Yavuz, bugün Kocaeli’ye gelerek görevine başladı. Ordu’dan ilimize atanan Vali Seddar Yavuz için valilik binası önünde karşılama töreni yapıldı. Törene; Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, ilçe kaymakamları, daire müdürleri ve valilik personeli katıldı.

manga-(2).jpg
karsilama-009.jpg

MARMARA’NIN GÜZEL KENTİ

Vali Seddar Yavuz valilik binasına gecikmeli geldi. Yavuz’un kenti tanımak adına kısa bir şehir turu yaptığı düşünüldü. Valilik binası önünde Vali Yavuz’u tören mangası karşıladı. Selamlama sonrasında Vali Yavuz kent protokolü ile tokalaştı. Ardından makamına geçti burada ziyaret defterine imza attı. Daha sonra makam koltuğuna oturarak ilk basın açıklamasını gerçekleştirdi. Vali Seddar Yavuz şu ifadelere yer verdi: “Karadeniz’in incisi Ordu’dan Marmara’nın güzel şehri Kocaeli’ye gelmekten çok mutluyum. Bizden önce görev yapan tüm valilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu şehirde ortak aklı, istişare kültürünü ve birlikte yönetme anlayışını en güzel şekilde ortaya koymaya çalışacağız. Birlikte daha iyi noktalara ulaştırmak için çaba içinde olacağız. Sevginin hakim olduğu ve hesap verebilir, şeffaf bir anlayışla inşallah en iyi şekilde uygulamaya gayret içinde olacağız. İstişare içerisinde bu şehirdeki görevimizi yapmak istiyoruz.”

toplu-120.jpg

TÜM BİLGİLERİ ALDIM

Koronavirüs süreci ve tedbirlere değinen Vali Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ulusal düzeyde tedbir aldı. Bu tedbirler yerel düzeyde valilerimiz tarafından uygulanmıştır. Ordu’da gerekli çalışmaları yaptık. Buraya gelmeden önce de burayla ilgili tüm bilgileri aldım. Güçlü bir sağlık sisteminiz yoksa böyle bir virüs saldırısına direnebilmeniz mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapmış olduğu ve aldığı tedbirler ortada. Rakamlar da ortada. Pandemi kurulu ile bir araya gelerek alınması gereken ilave bir tedbir varsa bununla ilgili görüşmeler yapılır” dedi. Vali Seddar Yavuz tören sonunda Akçakoca Toplantı salonuna protokol ile bir araya geldi. Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

salon-019.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum