Reklam
Reklam

İl Sağlık Müdürü Pehlevan'dan yoğun bakım açıklaması

Kış aylarının gelmesiyle birlikte artan korona vakaları vatandaşları paniğe sevk ediyor. Kocaeli'de yoğun bakımların dolduğu haberlerine yönelik gazetemize açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, "Yoğun bakımlarımızda kış aylarına paralel olarak arış var ama risk oluşturacak bir doluluk yok" dedi.

İl Sağlık Müdürü Pehlevan'dan yoğun bakım açıklaması
Editör: Mavi Kocaeli
06 Kasım 2020 - 16:13 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 17:03

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs kış aylarının gelmesiyle beraber etkisini, artırmaya başladı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları her geçen gün artıyor. Artan vaka sayılarına paralel olarak hastanelerin yoğun bakım servisleride dolmaya başladı. Basında çıkan "Kocaeli'de yoğun bakımlarda yer kalmadı" haberlerini gazetemize değerlendiren İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, kış aylarına paralel olarak artış olduğunu fakat risk oluşturacak bir doluluğun olmadığını belirtti.

GÜNLÜK 10 BİN TEST

Öte yandan vaka sayılarının artması durumda gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Pehlevan, "Türkiye'deki artışa paralel olarak ilimizde de bir artış var. Fakat kontrol dışı bir durum yok. Filyasyon ve diğer ekiplerimiz sahada çalışıyor. Yoğun bakım servislerimizde yerimiz var. Ayrıca test cihazlarımızıda arttırdık. Günlük 10 bin test yapabilecek kapasitemiz var." şeklinde konuştu.

EV TOPLANTILARINDAN YAYILIYOR

Vaka sayılarına dikkat çeken Pehlevan, "Vatandaşlarımızı özellikle uyarıyorum. Lütfen toplu yerlerde mümkün olduğunca bulunmayın. Bulunursanızda maskelerinizi kesinlikle çıkarmayın. Bütün bulaşlar ev ortamlarında yapılan toplantılardan geliyor. Ziyaret ve toplantılarınızı erteleyin. Bu salgının üstesinden hep beraber geleceğiz" ifadelerini kullandı

YORUMLAR

  • 0 Yorum