"İktidar salonlarda  Cumhuriyet Halk Partisi sokakta!"

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı iktidar kanadından gelen hakaret dolu söylemlere İsmet Paşa’nın “Tarihin kürsüsünde halinizi seyrediyorum. Korku kapladı hepinizi bir olarak güçlü görünmek istiyorsunuz. Lakin suçluların telaşı içerisindesiniz.”  sözleriyle cevap verdi.

 "İktidar salonlarda  Cumhuriyet Halk Partisi sokakta!"
Editör: Mavi Kocaeli
27 Kasım 2021 - 16:56
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Derince İlçe Örgütü’nün danışma kurulu toplantısı Derince Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak  ve yönetiminin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yöneticileri, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, geçmiş dönem il başkanları Keramettin Gençtürk, Mustafa Küpçü, Nadir Birok, Necat Çakır, Bozkurt Uslu, Cengiz Sarıbay, geçmiş dönem CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya,  geçmiş dönem Derince ilçe başkanlarından Necdet Meriçli, Sefer Yeni, Nihat Değer, Atasoy Bilgin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, meclis üyeleri ve partinin önde gelen birçok ismi katıldı.
olan” açıklamasında bulundu.
AHLAKSIZCA İTHAMLAR
CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemiz derin bir ekonomik geçiyor. Bu buhranı yok saymak, gündemi değiştirmek için iktidar partisi her türlü ahlaksızlığa edepsizle göz yumuyor. Son olarak AKP’li meclis üyesi Fikret Hocaoğlu sayın genel başkanımız ile ilgili ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Siyasetin dili bu değil. Siyasetin dili, barış dili sevgi dili olmalı diyoruz. Biz helalleşeceğiz diyoruz, vatandaş buhranda diyoruz. Onlar gündemi değiştirmek için ahlaksızca ithamda bulunuyor. Bizler her zaman olduğu gibi Büyükşehir meclis toplantısına gittik. Meclis toplantısı öncesinde basın açıklaması yaparak Hocaoğlu’nu meclis üyeliğinden istifaya çağırdık. Ancak basında meclisi bastılar, grubu bastılar diye yer alan söylemler yer aldı. Bunlar gerçeği yansıtmıyor.
SÖYLEYECEK SÖZLERİ YOK DİYE AHLAKSIZLIĞA BAŞVURUYORLAR
Özür dilemek bile erdemliliktir. Her ay il yönetimi, ilçe başkanları, kadın kolları gençlik kollarımız ile gittiğimiz meclisin kapısında bu kez meclis üyesi olmayanlar giremez dedirttiriyorlar. Bizde meclislerin halka açık olduğunu söyleyerek meclise girdik. Kenti yönetenlerden bu hadsiz olayla ilgili bir adım atmalarını bekliyorduk. Yapılan ahlaksızlıkla ilgili 2-3 kelime etmelerini bekliyorduk. Ama yapmadılar, yaşananları örtbas etmek için meclise gelmemizi bile da provoke ettiler. Biz kendimize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayacağız. Sevmemek ayrı bir şey sevenlere karşı saygı duymak zorundayız. Sayın Erdoğan’ı sevmeye biliriz ama onu sevenlere hakaret etmek doğru değil. Hiç kimsede benim değerlerime karşı böyle hadsiz bir kelime kullanamaz. Söyleyecek sözleri yok. Ancak ahlaksızlığa başvuruyorlar. Kalabalık salonda toplantı yaptılar diye övünüyorlar. Sokağa inseler esnaf derdini anlatacak, esnaf her gün barkod değiştiriyor. 
7 DÜVEL BİLİYOR DOLARIN KİMDE OLDUĞUNU
Büyük salonları doldurduklarını iddia edenlere İsmet Paşa’nın sözüyle seslenmek istiyorum; “Tarihin kürsüsünde halinizi seyrediyorum. Korku kapladı hepinizi bir olarak güçlü görünmek istiyorsunuz. Lakin suçluların telaşı içerisindesiniz.” İktidar salonlarda arkadaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi sokakta, halkın yanında. Biri de demiş ki kendi danışma kurullarında, “Ön taraftakiler kadar yoklar. Buradan gönderelim”. Gönder o ön taraftakileri gelsinler sahaya inelim, esnafa gidelim, işçiye gidelim. Haydi gelin hep birlikte inelim sahaya, halkın yanına. Ama yüzünüz yok. Bir diğeri de demiş ki dolarlar, eurolar sizin olsun. Dolar kimde? AKP’de. 7 düvel biliyor doların kimde olduğunu. İşleri güçleri algı yapmak. Halkın yüzde 25’i açlık sınırının altında iktidarın umurunda değil. Vatandaş suyunu elektriğini ödeyemiyorsa vatandaşı bu hale 18 yıldır iktidar olan AKP getirmiştir.
KOCAELİ’NİN DAĞ GİBİOLMUŞ SORUNLARI 18 YILDIR BEKLİYOR
Bizler her zamankinden daha fazla provokasyonlara karşı her tedbirli olmalıyız. İktidar olduğumuzu gördükleri için hepsi telaş içerisindeler, her türlü yola başvuruyorlar. Kocaeli’nin birçok problemi var. Çevre, ulaşım, sosyal alan ihtiyacı ve ağaçlandırma en büyük problemlerin başında geliyor. Bizler daha yeşil bir alan yaratmak isterken Derince’de 100 yıllık ağaçları kesiyorlar. Derince’den her gün 45 dakikada, 1 saate İzmit’e geliniyor. Karamürsel, Gölcük, Başiskele’den İzmit’e 1-1.30 saatte insanlar geliyorlar. 18 yıldır bu kentin ulaşımını, çevresini, sosyal yaşam alanını çözememişsiniz hala edebiyat yapıyorsunuz. İcraat istiyoruz icraat. Dağ gibi olmuş sorunların çözümünü bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ve dostlarımızla iktidar olacağız. Bu sorunların hepsini biliyoruz ve çözeceğiz. Geliyor gelmekte olan.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum