Reklam

Hürriyet'ten: Cumhuriyet Parkını istiyoruz

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Büyükşehir toplantısında Başkan Büyükakın’a Cumhuriyet Parkını istediklerini söyledi

Hürriyet'ten: Cumhuriyet Parkını istiyoruz
Editör: Mavi Kocaeli
16 Eylül 2021 - 16:09
Konuyla ilgili mecliste söz alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesi yıllardır İzmit Belediyesi ilgileniyordu. Bu tahsislerin yenilenme zamanı geldi. Sizin de talimatınızla bize bir talep geldi. Bu mahsupları takasları halledelim, sonra da tahsisleri yenileriz dendi. Genel Sekreter Yardımcısı Göçmen Mengüç’le bunları görüştük. O mahsuplar da hazırlandı. Büyükşehir nereye ne değer biçtiyse mahsupları hallettik. Büyükşehir ne kadar dediyse kabul ettik. Biz de siz de bu sözleri tutarsınız diye kabul ettik.

 
"GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK"
Tahsislerin yenileneceğini düşünerek Cumhuriyet Parkına bir proje çalıştık. Bu tahsislerin ne zaman yenileneceğini sorduk. Mahsuplar halledildikten sonra yenileneceği bize Göçmen Mengüç tarafından söylendi. Hem sözlü hem de resmi yazışma şeklinde tüm görüşmeleri gerçekleştirdik. Bize ciddi sözler verildi. Vatandaşın kullanacağı şekilde Cumhuriyet Parkı için proje hazırladık. Şimdi basından Cumhuriyet Parkının tahsis edilmeyeceğini okuduk. Mahsuplarımızı da yaptık. Bu alanlardan biri Cumhuriyet Parkının içindeki 6 parsel. Bunu da tahsis yapılacak diye yaptık.

SÖZLERİNİZİ TUTUN
Ben bize verilen sözlerin tutulmasını rica ediyorum. Bizim talebimizi size tekrar söylüyorum. Bu anlaşmalar bozulmadan aynen devam etmeli. Geçmiş dönemdeki uygulamanın devamını istiyoruz. Cumhuriyet Parkının İzmit Belediyesine bırakılmasını rica ediyoruz” dedi. Başkan Büyükakın Başkan Hürriyet’i dinledikten sonra teşekkür etti ve toplantıya devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum