Reklam

Honda'yı alacak şirketin mallarına el konuldu

Üsküdar Kandilli’de faaliyet gösteren SBK Holding Honda Fabrikası’nın binasını satın alıp burada elektrikli otomobil üreteceğini açıklamıştı. ABD’nin Utah Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı SBK Holding’in bütün mal varlığına el koydu.

Honda'yı alacak şirketin mallarına el konuldu
Editör: Mavi Kocaeli
11 Ekim 2020 - 12:14

Kars kökenli iş insanı olan Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu ve son yıllarda dikkatleri üzerine çeken SBK Holding Honda’nın Şekerpınar’da bulunan fabrika binasını satın almak için görüşmeler yapmış ve 550 Milyon dolar teklif vermişti.

Üsküdar Kandilli’de lüks bir yalıda faaliyet gösteren SBK Holding Honda Fabrikası’nın binasını satın alıp burada elektrikli otomobil üreteceğini açıklamıştı.

ABD’nin Utah Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı SBK Holding’in bütün mal varlığına el koydu.

2021 yılı Eylül ayında faaliyetlerine son verecek olan Honda’nın Şekerpınar’daki fabrika binasının şimdi kime satılacağı da merak ediliyor.


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • BİRGARİP
  4 gün önce
  Ya jet fadilda araba yapacaktı prototipi bile hazırdı imza milleten topladı parayı cukka ön yargılı olmamak lazım ama yarıda yok ışıkları acık bırakarak halkın seçtiği cumhur başkanına aba altından sopa göstermesi ve Fetocuuleri serbes bırakması v.s. gibi biri yargıyı kontrol etmeli bu kararıda tabi
 • MEHMET EMİN ATASEVER
  1 hafta önce
  ZİHNİYET HİÇ DEĞİŞMEDİ..YAZIKLAR OLSUN...ŞAYET BUNUN TERSİ OLSAYDI AMERİKA TÜRK MAHKEMESİNİ HİÇ XİKİNE TAKARMIY DI?NE ZAMAN KURTULACAGIZ..
 • muzaffer yılmaz
  1 hafta önce
  boş beleş yorum yapmanın anlamı yok. Türkiye Cumhuriyeti Savcıları kendileri inanmasa ve Reis emretmedikçe Amerikalının falan taleplerini kale bile almazlar. Biz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin karararını bile gerektiğinde kale almadık ve alamayabiliriz. Henüz bisiklet motosiklet bile üretmemiş iş insanlarının bu hava civa söylemleri ve niyetleri belli ki kara para aklamakmış. Aksini düşünmek Devletimizi tanımamak olur.
 • Abdullah Şahin
  1 hafta önce
  Buda ikinci Vecdi hürkuşmu oliyor Adam yerli elektirikli Araba yapacak Amerikan savcısının emriyle holdingin Malarına el konuluyor Demeki biz hâlâ sömürge devletiyiz Devlet yetkililerin yerli üretim yapmak isteyenleri destek olmasını ricamızdır
 • yiğit yıldız
  1 hafta önce
  biz yıllardır fetöyu isterken! sen kalk, utah cumhuriyet savcısını dinle!! bunda rüşvet kokusu aldım.