Hizmette bir yılını dolduran Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, The Ness Otel'de değerlendirme toplantısı düzenledi

Hizmette bir yılını dolduran Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, The Ness Otel'de değerlendirme toplantısı düzenledi
Editör: Mavi Kocaeli
19 Haziran 2020 - 14:43

Hizmette bir yılını dolduran Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, The Ness Otel’de değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Başiskele Belediye eski Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Koral, AK Parti İl Yöneticisi İbrahim Elgin, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İl eski Başkanlarından Mahmut Civelek, CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, AK Parti Başiskele Belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK ve dernek temsilcileri ve birçok davetli katıldı.

MUHABİRLERİ UNUTMADILAR

Özlü’nün hizmetteki bir yılını anlattığı Toplantı girişinde misafirlerin ateşleri ölçüldü ve kendilerine maske dağıtıldı. Salonda muhabirler için masalar ayrılmış ve genelde diğer programlarda görülmeyen ekipman (priz) desteği de sağlanmıştı. Programa iyi bir şekilde hazırlanan Özlü yapılan hizmetleri bir bir aktardı. Seçim beyannamesindeki hizmetlerin bir kısmını yaptıklarını ifade eden Özlü’nün sade ve eksiksiz anlatımı dikkat çekti. Misafirler için mini bir kokteyl de salonun girişinde hazır bekletildi.

‘KULAĞIMIZ HEP MİLLETTEYDİ’

Programın girişinde İlçede bir yılda yapılanların özeti slayt şekline izlendi. Ardından kürsüye gelen Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Şehirden bahsederken aslında bir medeniyet davasından bahsediyoruz. Milletimiz baş tacıdır en büyük zenginliğimizdir. Kadınlarımızın emeğine gözümüz gibi değer verdik. Çiftçimizin yanında olduk. Yeni yollar geliştirdik eni yollar açtık. Gençlerle birlikte geliştik çocuklarımıza ana babalarının gözüyle baktık. Belediyemizin ekonomik yapısını güçlendirdik. Borç alacak yapısını güçlendirdik. Hizmet ederken insanımızdan güç aldık. Kulağımız hep milletimizdeydi. Konuştuğumuz herkesten bir şey öğrendik” dedi.

‘ŞEHİRCİLİK DESTANI YAZACAĞIZ’

Özlü, “Sosyal yardımlarımızla temizlik çalışmalarımızda büyün canlılara gösterdiğimiz şefkatle kalıcı güzel işler yaptık. Salgın süreci bizim için çok öğretici oldu. Yeşili denizi, suyu, doğayı daha iyi anladık. Çok sıkıntı çektik ama gönül birliğimiz daha da güçlendi. İlçemiz deniziyle mavi bir elmas, ormanlarıyla yeşil bir zümrüt yaşayanlarıyla sımsıcak bir Anadolu’dur. Yeşilimize yeşil katıyoruz. Mavimize gözümüz gibi bakıyoruz. İnsanımız, kalbimiz ruhumuz aklımız onlarla birlikte şehircilik destanı yazacağız. Beni bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum” diyerek yaptığı hizmetleri anlatmaya başladı.

‘HİZMETTE 5 YIL GÖNÜL BİRLİĞİ’

Sözlerine “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hizmet gerek, ama yeteli değildir, aslolan gönüllere girmektir’ olan sözünü belediyenin bütün binalarına asma talimatını verdim” ile başlayan Özlü, “Hizmette 5 yıl gönül birliği yapacağız. Pandemi sürecinde Barbaros Semt Meydanı yaptık. İlk Cuma namazını burada kıldık. Döngel Vadisi bitmek üzere olan bir proje. Beton kullanmadan doğal haliyle yürüyüş parkları, mesire ve dinlenme alanları oluşturuyoruz. 70 Bin metrekarelik yaşam alanına kavuşacağız” diye konuştu.

‘ELMA İSTEYENE ARMUT GÖNDERMEDİK’

Özlü, “Kariyer ve istihdam merkez projemiz, bizim için çok önemli. Burada sektöre ücretsiz insan kaynakları sunmuş oluyoruz. Yani elma isteyene armut göndermiyoruz” dedi. Özlü, “Yöresel ürün pazarımız bitmek üzere. Yedi köyde üretilen ürünlerin düzenli bir şekilde satılması sağlanacak. Kadın emeğine önem veriyoruz.BAŞKEM (Kadın El Emeği Mağazası projesini hayata geçirdik” dedi. Tarih yolu projesi ile Damlar Şehitliği, Amerikan Koleji, Taş Cami, Servetiye Köprüsü, Tepecik Camisi gibi tarihi eserleri gün yüzüne çıkararak turizm potansiyeli oluşturuldu. Doğayı ve tarihi bir arada sunuyoruz. Projenin içinde ücretsiz rehberlik hizmeti de var” dedi.

‘ULAŞIMDA BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ’

2 Bin metrekarelik tır parkını kısa sürede hizmete alacaklarını ifade eden Özlü, “Geri dönüşüme çok önem veriyoruz. Yeşilkent Mahallemizde bütün parkın geri dönüşümden elde edildiği bir çocuk parkı yağıyoruz. Sıfır atık bilincini çocuklarımız eğlenerek öğrenecek. E-belediyecilik ile vatandaşlarımızla daha kolay iletişim kuruyoruz. 1 yıldır bütün ihalelerimizi açık ve şeffaf bir şekilde e-ihale ile yapıyoruz. Çocuk üniversitesi ikinci etabı ile öğrenci kapasitesini 215’ten 790’a çıkardık. Çevre illerden de buraya gelenler oluyor. Ulaşım sorununa birleştirici güç ile yaklaşıyoruz. Büyükşehir belediyesindeki arkadaşlarımızın deneyimleriyle beraber kooperatifleri birleştirdik. Artık ne yapacağımızı biliyoruz. Kurulacak şehir içi hatlar belli. İlk adımı attık. Toplu taşımanın daha iyi işlemesi adına böyle bir planlama yaptık” dedi.

TURİZM BÖLGELERİ

Termaller konusunda kaynak programı yapılması gerektiğini ifade eden Özlü, “Bunun için bilimsel çalışmalar gerekiyordu. Termal suyumuzu boşa akıtmıyoruz. Yeniköy’den Havuzlubahçe’ye kadar olan alanı turizm bölgesi ilan edelim dedik. Muhalefetle beraber görüştük bu konuyu. Başiskele’nin açık AVM’Si moda pazarı Pazar günleri kuruluyor. Özellikle kadınlardan çok ilgi gördü çok teşekkür adlık. Burası 10 Binin üzerinde ziyaretçi alıyor. Kesintisiz ve konforlu ulaşım için çalışmalarımız sürüyor. 18 Bin ton sıcak asfalt, 126 kilometre reglaj düzenlemesi, 4 kilometre kanal açım ve düzenleme 8 kilometre yeni parke yol, 52 Bin metrekare otopark düzenlemesi yaptık” şeklinde konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Yağışlara karşı eylem olanı hazırladık” diyen Özlü sözlerini şöyle sürdürdü: “3 Bin 965 metre uzunluğunda yağmur suyu kanalları açtık. İlçemizi 15 Bin metrekare yeni yeşil alan kazandırdık. 2 süpürge aracı, 12 temizlik kamyonu ile temizlik filomuzu yeniledik” dedi. Sosyal belediyecilik alanındaki çalışmaları da anlatan Özlü, “63 Bin 360 kişiye yemek, 15 Bin 950 parça giysi yardımı, 6 Bin koli gıda yardımı ulaştırdık. Biz bu yardımların sadece yüzde yirmisini karşıladık. Genellikle bu yardımlar hayırlarla yapılıyor. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kültür ve sanatta konserler, eğitim seminerleri devam ediyor. Çocuk Akademisi’nde 170 öğrencimizle 7 ayrı atölyede eğitimlere devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BU BAŞARI HEPİMİZİN’

Her hafta bir lisede serbest kürsüde gençlerle baş başa programı yaparak “Gençlerle geleceği konuşuyoruz” diyen Özlü, “Sağlık hizmetlerinde tıbbi müdahaleler yaptık. Gıda ve hijyen denetiminde Bin 416 işyerini denetledik. 600 vatandaşımıza psikolojik destek hizmeti verdik. Pandemi sürecinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Bu başarı Yasin Özlü’nün başarısı değil, hepimizin başarısıdır. Yasin özlü ve ekibinin daha fazla imkan ile çok şeyi başaracağını göreceksiniz” diyerek konuşmasını Hacı Bayram Veli’nin ‘Gönlü taş olanın şehri taş gönlü hizmet aşkıyla dolu olanın ise şehri gülistan olur’ sözleriyle noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum