Reklam
Reklam

Hepimizin görevi yaşanabilir Gebze!

MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural Gebze’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Hepimizin görevi yaşanabilir Gebze!
Editör: Mavi Kocaeli
12 Ekim 2020 - 15:03


MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural Gebze’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Serkan Kural  mesajında şu ifadeler yer verdi: “1. Dünya Savaşı sonrasında imzalanan Mondros Mütarekesi gereği, yurdumuzun pek çok şehri gibi, Gebzemiz de, düşman işgaline uğradı.Tarihi belgelere göre, 13 Temmuz 1920’de İngiliz kuvvetleri tarafından Gebze işgal edildi.Gazi Mustafa Kemal Paşa liderliğindeki Anadolu’daki Ulusal Direniş Hareketi zaferle sonuçlanınca, 11 Ekim 1922’de işgal devletleriyle Mudanya Ateşkes Anlaşması imzalandı ve Şile-Gebze-Darıca hattı sınırlarımıza dahil edildi.

HER ZAMAN DİNAMİK OLMALIYIZ
12 Ekim 1922’de Türk Ordusu’na bağlı 61. Tümen Süvari Bölüğü, Gebze’ye girerek ilçeyi düşman işgalinden kurtarmış oldu. Kurtuluş Günleri bizlere, bu toprakları miras bırakan atalarımıza, milletimize ve gelecek nesillere olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlatan çok özel günlerdir. Tarihin her döneminde milli birlik ve bağımsızlığı için destanlar yazan Aziz Türk Milleti; harici ve dahili düşmanlarla da aynı kararlılıkla savaşmayı da bilmiştir. 
Kurtuluş Günlerini kutlarken tüm bunları etraflıca değerlendirmeli, dersler çıkarmalıyız.O günleri anarken; her zaman güçlü, her zaman dinamik ve her zaman uyanık olmamız gerektiğini unutmamalıyız.

YAŞANABİLİR GEBZE
Dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeli; siyasal, askeri, sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamak için sürekli düşünsel ve bilimsel üretkenlik içerisinde olmalıyız. Gebze'mizde  siyasetçiler ve yöneticiler olarak 98 yıl önce düşman işgalinden kurtarılan bu güzel şehri daha iyi yaşanabilir bir şehir yapmak, ilçemizde yaşayan insanlara layık oldukları en güzel hizmeti vermek, en kutsal görevimizdir. Bu güzel kenti sağlıklı, yaşanılabilir, çağdaş dünyayla bütünleşen bir kent haline getirmek, sadece hemşehrilerimize karşı değil, atalarımıza karşı da bir vefa borcudur. Bizler, bu bilinç ve kararlılıkla, bıkmadan ve yorulmadan çalıştık, bundan sonra da aynı heyecan ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. 
Bizlere bu güzel vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Gebzeli hemşehrilerimin Kurtuluş Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum