Güler KADES standını ziyaret etti!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Gebze Center’da kurulan KADES stantını ziyaret etti.

Güler KADES standını ziyaret etti!
Editör: Mavi Kocaeli
26 Kasım 2021 - 17:06
Kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık oluşturmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Gebze Center’da kurulan, KADES uygulamasının tanıtımı ile farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmaların sergilendiği stantı ziyaret eden Kaymakam Güler, vatandaşlara broşür, maske ve çiçek dağıttı. Vatandaşlara telefonlarına indirebilecekleri uygulama ile şiddet anında en yakın ekibin müdahale edeceği çağrı butonunu kullanabilecekleri belirtilerek bir kadın vatandaşımızın telefonuna KADES uygulaması indirilerek uygulama test edildi.
GÜLER VATANDAŞLARA BİLGİ VERDİ
KADES Stantını gezen Kaymakam Güler, “Şiddet gören, görme ihtimali olan ve mağdur edilen kadınlarımız telefonlarına indirdikleri Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulaması ile tek tuşla anında güvenlik güçlerimize ulaşarak yardım talebinde bulunabilirler. Bu uygulamanın gerçekten çok ilgi gördü ve amacına da büyük ölçüde ulaştığını gözlemliyoruz.  Vatandaşlarımızın bu uygulamayı kullanmak zorunda kalmamalarını temenni ediyor ve herkese şiddetsiz günler diliyorum. Kadına yönelik şiddetle mücadelede emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek olan tüm Gebzeli hemşerilerime de gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum