Güler'den öğrencilere altın nasihatler!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Orhan Gazi İlkokulunda bayrak töreninde öğrenciler ile bir araya geldi.

Güler'den öğrencilere altın nasihatler!
Editör: Mavi Kocaeli
01 Aralık 2021 - 16:57
Bayrak Törenine Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan katıldı. Törende konuşan Kaymakam Güler  “ Sizlerin burada yapacağınız şey öğretmenlerimizi iyi dinleyerek derslerinize iyi çalışmak, annenizin babanızın sözünden çıkmamaktır. Önünüzde uzun bir ömür var. Bu ömrün içerisinde kendinizi değerli hissedin. Kendiniz içinde değerlisiniz, aileniz içinde, toplum içinde değerlisiniz. Bu değerinizi muhafaza etmek yükseltmek içinde üzerinize konacak her bilgi sizi çok daha kıymetlendirir. Bununla beraber insani değerlerimiz çok önemlidir. Bizim özümüzde bizim dinimizde doğruluk dürüstlük, hoşgörülü olmak esastır.
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLUN
Doğru, güzel ahlak sahibi olarak arkadaşlarınıza yardım etmelisiniz, arkadaşlarınızla büyükleriniz ile öğretmenleriniz ile selamlaşın birbirinizi kırmamalısınız ve üzmemelisiniz.  Ailemize karşı, çevremize karşı, okulumuza karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumlulukları yerine getirirken çok dikkatli olun evlerimizde, okulumuzda hepimizin sorumlulukları var. Anne ve babalarınıza karşı saygılı olun. Onların sözlerini iyi dinleyin. Evlerinizde size verdikleri sorumlulukları yerine getirin ve onları üzmeyiniz. Okulda öğretmenlerinizi iyi dinleyip çok çalışıp çok okuyarak ve mutlaka bir yabancı dil öğrenerek, iyi bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalısınız. Hepinize derslerinizde başarılar diliyor güzel bir hayat temenni ediyorum” dedi.
 Bayrak töreninin ardından Kaymakam Mustafa Güler öğretmenler ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaparak öğrencilerin durumu, okulun ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınıfları dolaşan Kaymakam Güler, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum