Reklam

Gölcük işçisinin maaşı belli oldu

Gölcük Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan Gölcük Belediyesi 2021 toplu iş sözleşmesine göre; sahada çalışan evli ve çocuklu bir işçi giydirilmiş 4 bin 409 TL ücret alacak.

Gölcük işçisinin maaşı belli oldu
Editör: Mavi Kocaeli
22 Şubat 2021 - 14:24 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 15:14
Gölcük Belediyesi iştiraki GÖLAŞ bünyesinde çalışan 439 personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ile Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy arasında imzalanan Gölcük Belediyesi 2021 toplu iş sözleşmesine göre; sahada çalışan evli ve çocuklu bir işçi giydirilmiş 4 bin 409 TL ücret alacak.

ÖNCELİĞİMİZ MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN MAAŞLARI
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada: “Mesai arkadaşlarımın hayat standartlarına katkı sağlayabilmekten sevinçliyim. Her daim çalışan kardeşlerimin ücretlerini, alın terleri kurumadan vermenin gayreti içerisinde olduk. Geçen süreçte, mesai arkadaşlarımın her ay maaşları ve sosyal haklarını aksatmadan ödedik. Şartlarımızı zorlayarak, verebileceğimizin en yükseğini vererek toplu iş sözleşmesini imzaladık. Başta sendika yöneticilerimiz olmak üzere, işçi temsilcilerimize ve mesai arkadaşlarıma; yapmış olduğumuz sözleşmenin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle de; Korana Virüs sürecinde, son olarak karla mücadelede üstün bir performansla, canla başla çalışan tüm mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Hizmet-iş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy da yaptığı açıklamada: “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Korona Virüs ile mücadelede üstün performans gösteren işçi kardeşlerimiz için verimli bir toplu sözleşmeye imza attığımızı düşünüyorum Yapılan anlaşmaya göre sahada çalışan evli ve çocuklu bir işçi bu ay giydirilmiş 4 bin 409 TL ücret alacak. Böyle bir sözleşmeye imza atmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e işçi arkadaşlarımız adına teşekkür eder, Gölcük Belediyesi 2021 toplu iş sözleşmesi ve yeni zammın önce işçi arkadaşlarımıza sonra belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum