Gelecek Partisi Kocaeli'de oylarını artırıyor

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran yaptıkları anketi sosyal medyada paylaştı.

Gelecek Partisi Kocaeli'de oylarını artırıyor
Editör: Mavi Kocaeli
01 Mart 2021 - 14:00
Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran yaptıkları anketi sosyal medyada paylaştı. Şok eden ankette Gelecek Partisi’nin MHP’den bir puan geride olduğu görüldü. Gelecek Partisi’nin kendisinden sonra kurulan DEVA Partisi’ni ise ankette solladığı görüldü
Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de bir anket yapacaklarını duyurmuştu. Başaran bugün yaptığı açıklamada  anket sonuçlarını duyurarak “Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlığı olarak Kocaeli ili genelinde telefon aracılığıyla yaptığımız anketimizin kararsızlar dağıldıktan sonraki sonuçlarını açıklıyoruz” ifadelerini kullandı.

GELECEK MHP’NİN ENSESİNDE
Hatırlanacağı üzere Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıya uğramış, MHP’liler tarafından yapıldığı iddia edilen saldırı sonrasında da Kocaeli’deki MHP’lilerden sert tepki görmüştü. Başaran’ın paylaştığı anket sonuçlarına göre Gelecek Partisi’nin Kocaeli’de MHP’nin ensesinde olduğu görüldü. MHP anketten yüzde 7 oy alırken Gelecek Partisi ise yüzde 6 oy aldı.

GELECEK DEVA’YI SOLLADI
Gelecek Partisi’nden sonra kurulan ve Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın Genel Başkanlığı’nı yaptığı DEVA Partisi’nin ise Kocaeli’de yüzde 4 oy aldığı görüldü. Babacan’ın halktaki karşılığından ötürü daha yüksek oy alması beklenen DEVA’yı Gelecek Partisi’nin sollaması görenleri şaşırttı. Ankete göre AK Parti yüzde 35, CHP yüzde 19, İYİ Parti yüzde 11, HDP yüzde 6, Saadet Partisi yüzde 4, Yeniden Refah Partisi yüzde 2 oy aldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum