Reklam

GEGACE Üyelerini muhteşem gecede buluşturdu!

Gebze Gazeteciler Cemiyeti, üyeleriyle kaynaşma ve moral gecesi düzenledi. Gebze Atlı Spor Kulübü’nde yapılan muhteşem organizasyonda GEGACE üyeleri, unutulmaz bir akşam yaşadı.

GEGACE Üyelerini muhteşem gecede buluşturdu!
Editör: Mavi Kocaeli
30 Ağustos 2021 - 11:29
Gebze Gazeteciler Cemiyeti, düzenlediği muhteşem geceyle üyelerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Pandemi sonrası GEGACE, bünyesinde barındırdığı Gazetecileri, Aileleriyle birlikte ağırladı. Gebze Cumaköy Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenen programa Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı ve aynı zamanda Marmara Gazetesi sahibi Serap Çakır ve GEGACE Üyeleri de katıldı.
MORAL OLMASINI İSTEDİK
Programın ev sahibi Gebze Gazeteciler Cemiyeti adına konuşan Başkan Ahmet Oğuz, tüm üyelerine ve ailelerine, kaynaşma gecesine gösterdikleri katılım için teşekkür etti. Oğuz, pandemi nedeniyle bir süre ara verdikleri faaliyetlerin yeniden aktif hale geldiğini belirterek, “Salgın nedeniyle bir süredir meslektaşlarımızdan uzak durmak zorunda kaldık. Ancak vakaların düşmesi, aşılamanın hızlanmasıyla beraber bu geceyi organize etmeye karar verdik. Tüm dünyanın sıkıntılı bir süreç yaşadığı bir dönemde meslektaşlarımızın sorunlarına bizler de çözüm için gereken desteği sağlamaya çalışıyoruz. Düzenlediğimiz bu programla da bir nebze olsun moral olmasını istedik. Katılan meslektaşlarımıza, değerli misafirlerimize ve desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza teşekkür ederiz.”dedi.
10 BİNDEN FAZLA İŞSİZ GAZETECİ VAR
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, GEGACE’nin çalışmalarından övgüyle söz etti. TGF çatısı altında Gebze’nin en çok çalışan birkaç Cemiyetten birisi olduğunu ifade eden Karaca, bu nedenle GEGACE’den memnun olduklarını belirtti. Genel Sekreter Yardımcısı Gebzeli Gazeteci Levent Altun ve GEGACE Başkanı Ahmet Oğuz’un meslektaşlarının sorunlarına çözüm için çalıştıklarına şahit olduğunu ifade eden Karaca, son zamanlarda Anadolu baskının üzerinde dolaşan kara bulutlara dikkat çekti. Anadolu basının kısıtlamalarla zor duruma düşürülmeye çalışıldığını dile getiren Karaca, ““Türkiye’de sorunlarıyla ilgilenilmeyen tek meslek kuruluşu ne yazık ki gazeteciler. Anadolu’da gazeteler kapanmaya devam ediyor. Sadece gazete, televizyon ve radyo sahipler değil çalışanlar da çok zor durumda. Şu anda 10 binin üzerinde işsiz basın emekçisi var. Çok sayıda basın emekçisi arkadaşımız asgari ücret bile alamıyor. Biz TGF olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Hem iktidar hem de muhalefet partileriyle görüşüyoruz. Siyasetçiler artık kendilerine gelmeli ve basının sorunlarının çözümüne ilişkin adımları atmalıdır” dedi.
Genel Başkan Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramını da kutlayarak, “Yüce Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerini şükranla anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.
ÜYELERE HEDİYE
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz da yaptıkları konuşmada, dayanışma gecesine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, pandemi dolayısıyla ara verilen cemiyet faaliyetlerinin önümüzdeki süreçte devam edeceğini söylediler.
Kalabalık bir katılımın olduğu gecede yapılan çekilişlerle üyelere çeşitli hediyeler takdim edilirken, Levent Altun ve Ahmet Oğuz, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.
Geceye Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de katılırken, Çiler yaptığı konuşmada, basının her zaman yanında olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.
SPONSOR FİRMALAR
Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin etkinliğine sponsor olan kişi ve kuruluşlar ise şöyle, “Gebze Ticaret Odası, Gebze Belediyesi, Darıca Belediyesi, Dilovası Belediyesi, Çayırova Belediyesi, Pusula Kafe, Yalıda Kafe, Merkez Prime, Es Sanat Merkezi, Gamze Dursun Kuaför, İsa Kuaför, Bilenkaya Matbaacılık, Aslan Park, Zenit Dental Diş, Güzeller Oto Yıkama, Gebze Yangın Söndürme, Mavi Sandal Restaurant, Nevin Tokoğlu Güzellik, TNS Endüstriyel Otomasyon, Maksutbey, Levent Er Kuaför, Neşe Egemen Ayak Bakım Merkezi, Malkoç Home, Arda Matbaacılık, İKA Reklam.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum