GEGACE'den 10 Ocak Nostalji sergisi!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Gebze Gazeteciler cemiyeti tarafından “Nostalji 22” fotoğraf sergisi düzenledi

GEGACE'den 10 Ocak Nostalji sergisi!
Editör: Mavi Kocaeli
08 Ocak 2022 - 14:46 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 14:53
 Gebze Center AVM’de yapılan Nostalji sergisine ilgi yoğun oldu. Türk basını için anlam taşıyan en özel günlerden birisi olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları başladı. Bu kapsamda Gebze Gazeteciler Cemiyeti ve Gebze Center AVM iş birliğiyle, 3 gün sürecek Nostalji Fotoğraf Sergisi düzenlendi.
 Serginin açılış töreni protokol mensuplarının yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Geçmiş yılarla ait çeşitli gazetelerin yer aldığı sergide, gazetelerin o dönemki habercilik anlayışı, ülke ve yerel gündemde yer alan konular beğeniye sunuldu. Uzun uğraşlar sonucu hazırlanan sergi, ziyaretçiler tarafından da takdir topladı. Açılış programına AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, 24.Dönem CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, siyasi partilerin İlçe Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
AHMET OĞUZ’DAN 10 OCAK VURGUSU
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren GEGACE Başkanı Ahmet Oğuz, 10 Ocak’ın önemine değinerek, “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel gün nedeniyle düzenlediğimiz Nostalji sergimize hoş geldiniz. Gazetecilik görevini yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakarca çalışmakta olan meslektaşlarımızın bu özel gününü şimdiden kutluyoruz.
GEGACE YEREL MEDYANIN YANINDA
Gebze Gazeteciler Cemiyeti olarak bu anlamlı gün nedeniyle düzenlediğimiz Nostalji 22 sergisiyle, sizleri geçmişe doğru götürürken, bize bu imkanı sağlayan Gebze Center AVM yönetimine teşekkür ediyoruz. Gazeteciliğin geçmişten bugüne yolculuğunu hazırladığımız bu sergiyle sizlerin beğenisine sunarken,  dönemin habercilik anlayışına da şahitlik edeceğiz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı ne yazık ki bir gazete kapanırken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve ekibi basının ayakta kalması için çalışıyor. Bizde bölgemizde yerel medyanın ayakta kalması için gereken desteği sağlamaya çalışıyoruz. Çalışan meslektaşlarımızın her zaman yanındayız.”dedi.
3 GÜN BOYUNCA ZİYARETE AÇIK OLACAK
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun ise, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemine değindi. 1961 yılında meydana gelen olayda Basın emekçilerinin haklarını korumak için çıkardıkları Gazetenin basın camiasının onur vesikası olduğuna dikkati çeken Altun, sergiye verdikleri destekten dolayı Gebze Center AVM yönetimi ve gazetelerin temini için destek olan herkese teşekkür etti. Altun’dan sonra konuşlan protokol mensupları da gazete ve basın kuruluşlarının toplumun haber alması için büyük  önem taşıdığını, bu nedenle her daim yanlarında olduklarını ifade ettiler. Konuşmaların ardından sergi ziyarete açılırken, 3 gün boyunca AVM içerisinde vatandaşların da beğenisine açık olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum