Reklam

Gece denetimleri sürüyor!

Gebze’de Korona Virüs gece denetimleri devam ediyor.

Gece denetimleri sürüyor!
Editör: Mavi Kocaeli
11 Kasım 2020 - 15:00

Akşam saatinin yoğun olduğu yerlerde Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, beraberinde İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu ve Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili ile birlikte denetimlere çıktı. Denetimlerle ilgili konuşan Kaymakam Güler: “İçişleri Bakanlığı'nın ve Kocaeli Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda Gebze’mizdeki işyerlerine denetimlerde bulunmaya devam ediyorum. Esnafımızı ve vatandaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyulması konusunda uyarıyoruz,  kurallara uymayan  işletmelerimize ortalama bir günde toplam 15.000 TL - 25.000 TL arasında cezai işlem uyguluyoruz , kendimizi ve sevdiklerimizin hayatlarını riske atmama noktasında Sağlık Müdürümüz Dr. İlhan Kadıoğlu ve Emniyet Müdürümüz Adil Uğur Bilgili ile günde ortalama 400’e yakın işletmeyi denetleniyoruz. 

KURALLARA TAM UYMALIYIZ
Koronavirüs ne yazık ki hızla yayılmaya devam ediyor. Bunun önüne geçmek ancak halkımızın kurallara tam uyması ile mümkündür. Bizlerin ısrarla üzerinde durduğu nokta Gebzeli vatandaşlarımızın kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas etmemeleri ve ev ziyaretlerinden uzun bir süre kaçınmalarıdır. Belirlenen kurallara tam ve eksiksiz bir şekilde uyarsak bu salgının önüne geçmemiz mümkün olacaktır. “ dedi.

FİLYASYONLAR DEVAM EDİYOR
Gebze İlçe Sağlık Müdürü Kadıoğlu denetimler esnasında ; “ Sağlık personelimizin tamamı sahada görev filyasyon görevini yürütmekte olup, yaklaşık 30 filyasyon ekimiz ile gece gündüz demeden  gecenin ilerleyen saatlere kadar süren çalışmalarımızı büyük bir özveri ile yürütmekteyiz. Vaka sayılarımız gittikçe artıyor, Gebzeli vatandaşlarımıza fiziki mesafe, temizlik, maske ve hijyen kurallarına uymalarını tekrar hatırlatıyoruz. Bunun yanı sıra karantina ihlalini gerçekleştirenlere de idari yaptırım kararı olarak cezai işlem uygulandığını belirtmek isterim. Gebze halkımızın sağlıklı kalabilmesi için alınan tedbirleri sıklaştırıyoruz. Herkese sağlıklı günler diliyorum.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum