Gebze'ye iki yeni müjde

Gebze Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleştirildi.

Gebze'ye iki yeni müjde
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 17:29
Ömür KAVRAN-Toplantıda 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda imar değişikliğine yönelik talepler tartışmalara neden oldu. CHP adına söz alan Meclis Üyesi Erhan Bölük, Hürriyet-Yavuz Selim’de tapu tahsis için istenen faiz tutarlarını dile getirerek, “35-40 yıl önce tapu tahsis paraları ödenmiş, ama kimisi bir iki yıl gecikmeli ödemişler. Borcunu tamamen ödeyenler tapu almak istediğinde karşılarına ciddi manada faiz bedelleri çıkmış. Bedeli ödemiş ama 38 Bin TL faiz çıkmış karşısına. Bu konuda çözüm istiyorlar.”dedi.

2021’DE TAPU SORUNU KALMAYACAK
Bölük’ün şikayetine cevap veren Başkan Zinnur Büyükgöz ise, “Vatandaşın lehine olan her türlü işlem için çaba gösteriyoruz. Eksikler varsa ve incelemek gerekiyorsa bunu da esirgemeyiz. Arkadaşlarımız haksızlık yaşanmaması için hassas davranıyorlar. Dün de Balçık-Pelitli için tapu dağıtımı gerçekleştirdik 350 hektar alanı ilgilendiren. 500 hektarlık alanı ilgilendiren işlemlerde 1-2 ay içinde bitecek. 800 civarında vatandaşın mülkiyet sorunu çözülmüş durumda. Hedefimiz 2020 yılı sonunda bütün mülkiyet sorununu çözecektir ama pandemiden dolayı gecikme oldu, 2021 sonuna kadar tapu sorunlarını çözüp, imar planları ve şuyulandırmaları yapacağız. Köylerde ki imar sorunlarını da bitireceğiz. Çaba gösteren tüm Meclis üyelerimize teşekkür ederim. Önümüzdeki aylarda tapu dağıtmaya devam edeceğiz ve 2021 ortalarında tapu dağıtımı devam edecek. “diye konuştu. 

GALERİCİLER SİTESİ VE HAL BİNASI YAPILACAK
CHP’nin galericiler sitesine yönelik sorusuna müjdeli haber veren Büyükgöz, Kocaeli’nin en iyi Galericiler sitesinin Gebze’ye yapılacağını bildirdi. Bu konuda mutabakat sağlandığını belirten Başkan Büyükgöz, “Galericiler ile görüştük ve fikir birliğine vardık. Üzerinde çalıştığımız bir iki yer var. Ulaşım ve verimlilik yönünden hangisi daha verimli olursa oraya Galericiler sitesi yapacağız. Bu konu yakın takip altında, Kocaeli’deki en güzel galericiler sitesini biz yapacağız. Bununla birlikte sıkıntı olan Hal için anlaşmalar sağlanmış durumda. Büyükşehir Belediyemizle Hal sorununu çözmüş olacağız.”diye konuştu.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Erdogan
  10 ay önce
  Kirazpinardaki tapulu arsamızın sonu ne olacak hisseli olduğu için satamıyoruz InsaAllah orayada bur çözüm bulursunuz
 • Erdinç g.
  10 ay önce
  Aman Mevlana mahallesi için birşey yapma millet birbirini yiyor buradaki romenler yüzünden sen sakın bir şey yapma sayın başkan..
 • Hakan canlı
  10 ay önce
  Bizim gibi enayiler oldukça bu işler böyle döner. Zamanında babalarımız devletin malı deniz yemeyen keriz deyip talan etseydi buraları bizimde arsamız olurdu. Zinnur babasının malı gibi yandaşlara dağıtıyor burayı tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bunuda bilin öbür dünyası da var bu isin
 • Vatandaş
  10 ay önce
  Peki Gebze belediyesinin İstimlak ettiği tapulu mülkiyete ne demeli.