Gebze'ye "Dinç" Başkan yardımcısı!

Gebze Belediyesi’nde bugün yaşanan köklü değişim kent gündeminin ilk sırasında yer alıyor. Başkan Zinnur Büyükgöz’ün yeni görevlendirmelerinde en dikkat çekici isim ise Gebze belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Dinç’in Başkan Yardımcılığına getirilmesi oldu.

Gebze'ye "Dinç" Başkan yardımcısı!
Editör: Mavi Kocaeli
06 Ekim 2021 - 12:18 - Güncelleme: 06 Ekim 2021 - 13:31
Gebze Belediyesi’nde bugün yaşanan köklü değişim kent gündeminin ilk sırasında yer alıyor. Başkan Zinnur Büyükgöz’ün yeni görevlendirmelerinde en dikkat çekici isim ise Gebze belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Dinç’in Başkan Yardımcılığına getirilmesi oldu. Dinç’in Başkan yardımcısı olmasıyla birlikte siyasi ayaktan 3 isim Başkan Yardımcısı olarak görev almış oldu. Selamet Güner ve Sedat Çelik’in ardından Mehmet Dinç’in bu göreve gelmesi, Büyükgöz’ün teşkilata verdiği önem olarak algılandı. Bununla birlikte, son dönemlerde gençlik vurgusunu öne çıkartan Başkan Büyükgöz, gençlere verdiği önemi de bir kez daha göstermiş oldu.

GEBZE GENÇLİĞİNE GÜVENİN ADI
Her platformda gençlik projelerine vurgu yapan ve proje çalışmalarını gençlere yoğunlaştıran Büyükgöz, hem genç hem de teknik bir isim olması nedeniyle Mehmet Dinç’i böylesine önemli bir görevle onurlandırdı. Mehmet Dinç’in Başkan yardımcısı olması Gebze kamuoyunda da memnuniyetle karşılandı. 

MEHMET DİNÇ KİMDİR?
1985 Gebze doğumlu evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet Dinç, Yıldız Teknik Üniversitesi inşaat Önlisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Daha sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi Yapı Deprem bölümünde Yüksek Lisans yapan Dinç,  Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimimi tamamladı. İş Güvenliği Uzmanlığı ve SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme alanlarında uzmanlıklarını tamamlayan Dinç, 45 yıldır Gebze'de ticaret yapan bir ailenin ferdi olarak ilçemizde  inşaat ve geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstermektedir.
AK Parti Gençlik Kollarında  siyasete başlayan Dinç,  AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Müsiad Gebze yönetim kurulu üyeliği yapan Dinç, çeşitli STK görevlerinde  de bulundu. Geçmiş dönem AK Parti Milletvekilliği seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Dinç, son olarak AK Parti Gebze Meclis Üyesi seçilip, imar komisyon başkanlığı yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum