Gebze Vergi dairesinde korona şoku!

Gebze Vergi dairesinde korona şoku!
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 13:02 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 13:40

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için sürekli uyarıların yapılmasına rağmen Gebze’nin yeni binasında hizmet vermeye başlayan vergi dairesinde çalışan 6 memur kovid-19 virüs ile enfekte oldu. Binaya girişlerde ateş ölçümünün yapılmadığı ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmediği, vergi dairesinde vatandaşa hizmet veren çalışanlar kaderine terk edilmiş durumda.

YOĞUNLUK ÖNELENEMİYOR
Kurallara hiçbir şekilde riayet edilmeyen Gebze vergi dairesinde korona vakasının görülmesi diğer çalışanlarda ve vatandaşlar da  paniğe ve huzursuzluğa neden oldu. Devlet vatandaşların işlemlerini internet üzerimden yapabilmesi için milyarlarca yatırım yapmış olmasına rağmen dairelerdeki yoğunluk bir türlü önlenemiyor.  Yetkililerin bundan sonra, hijyen kuralları ve sosyal mesafe kuralının uygulanması için bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı ise merak konusu

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gebze li Uğur
    3 hafta önce
    Gebze'nin hiç bir yerinde kurallara riayet edilmiyor. Sıcak gıda satışı yapan yerlerde bile satıcılar maske takmıyor. Sokaktaki insanların sadece 0'u maskeli. Yazık acilen ceza uygulamasına geçilmeli.