Gebze Fatih Devlet'te insanlığı sorgulatan olay!

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne gelen 2 kişi, Genel Cerrahi ve Kardiyoloji servislerinde bulunan debrilatör cihazlarını bakım yapacağız diyerek çaldılar

Gebze Fatih Devlet'te insanlığı sorgulatan olay!
Editör: Mavi Kocaeli
15 Ağustos 2020 - 13:48

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde skandal bir olay yaşandı. Kurban Bayramı’dan önce meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre, gece hastaneye gelen kimliği belirsiz iki kişi tarafından Genel Cerrahi ve Kardiyoloji servislerinden debrilatör cihazları alınıp götürüldü. Servislerde bulunan görevliler, kişilerin bakım yapacağız diye almak istedikleri cihazları kimlik sormadan sorgusuz sualsiz almalarına izin verdi. Birkaç gün geçmesinin ardından götürülen ve bir tanesinin değerinin yaklaşık 10 bin TL olan iki adet debrilatör cihazlarının hastaneye geri getirilmemesi sonrasında cihazların çalındığı anlaşıldı.

PERSONEL SORUMLU TUTULDU

Hastane yöneticilerinin olayı anlaması üzerine serviste bulunan personeller debrilatör cihazlarının çalınmasından sorumlu tutuldu. Hastanenin Sağlık Hizmetler Müdürü Ferhat Yücel’in serviste sorumlu personellere “Bu cihazlar sizin sorumluluğunuzdaydı. Bu cihazların ücretleri sizden alınacak.” dediği de öğrenildi. öte yandan çalınan cihazlar ile ilgili de tutanak dahi tutulmadığı öğrenildi. 

DEFİBRİLATÖR NEDİR?

Debrilatör, kalbin normal dışı atımını tekrar normal kalp ritmine dönmesini sağlayan araçtır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum