Gebze esnafı artan cezalarla kepenk kapatabilir!

Pandem sürecinde zor günler geçiren Gebze esnafı, yetkililer tarafından artarak kesilen para cezaları nedeniyle kepenk kapatma noktasına geldi.

Gebze esnafı artan cezalarla kepenk kapatabilir!
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 16:45

Pandemi süreci başladığından beri en büyük bedel ödeyenleirn başında gelen KOBİ ve küçük esnaf artan para cezalarından dolayı kepenk kapatma durumuna geldi. Birkaç ay kapalı kaldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme adımlarını açıklamasıyla birlikte toparlanmaya başlayan esnaf, bu kez de yetklilerin fazla denetmiler ve artan para cezalarına maruz kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın esnaf nezdindeki tutumlarını hatırlatan kent esnafı, yetklilerin fazla denetimler ve aşırı para cezalarından işletmelern kapatma riskiyle karşı karşıya olduklarını ifade ediyor. 

ESNAF, YETKİLİLERDEN HASSASİYET BEKLİYOR

Konuyla ilgli belediye, kaymakamlık ve emniyet yetklilerinden hassasiyet beklediklerini kaydeden ilçe esnafı, denetimlerin önemli olduğunu fakat keyif cezalarla esnafın canından bezdiğini ve şikayetlerinin, sürekli ceza kesmeye yönelik olduğunu aktardılar. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum