Reklam

Gebze Esnaf Odası ne iş yapıyor?

Gebze Esnaf Odası’nın pandemi sürecine rağmen esnafa destek olmaması tepki çekiyor. Korona Virüs salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaf bu süreçte yanında görmek istediği Esnaf Odası’nın yalnızlığını yaşıyor.

Gebze Esnaf Odası ne iş yapıyor?
Editör: Mavi Kocaeli
15 Ocak 2021 - 13:27 - Güncelleme: 15 Ocak 2021 - 13:34
Gebze gibi binlerce üyesi bulunan Gebze Esnaf Odası’nın sıkıntı süreçte vatandaşın yanında olmaması esnafın tepkisini topluyor. Kamil Yılmaz başkanlığında ki Oda’nın bu süreçte esnaftan gelen görüşme taleplerini reddettiği ve hizmet vermediği öğrenilirken, evrak taleplerinin olumsuz cevapla karşılandığı ifade edildi. Özellikle üye aidatı notasında borcu bulunan üyelere istedikleri faaliyet belgeleri verilmezken, son olarak aidat ücretlerine de zam yapıldı. 

ZAM YAPTI, ESNAFI YALNIZ BIRAKTI
Geçtiğimiz yıl 325 TL olan oda Üye aidatları bu yıl gelen Yüzde 10 zam ile 358 TL’ye çıkarıldı. Devlet kurumlarının ve yerel yönetimlerin pandemide vatandaşa destek amacıyla zam yapmadığı ve alacaklarını askıya aldığı bir dönemde Gebze Esnaf Odası’nın hem zam yapması hem de tahsilat peşine düşmesi tepki topluyor. Gazetemize ulaşan bir çok esnaf “Borcumuz gerekçe gösterilerek bizlere evrak verilmiyor.”dedi. Bu süreçte Gebze’nin en büyük meslek kuruluşu olan Gebze Ticaret Odası bile alacaklarını askıya alırken vatandaşın en çok yanında olması gereken kurum bu süreçte gereken desteği vermiyor. Vatandaşlar, “Gebze Esnaf Odası devletin verdiği desteklerin reklamlarını yaparak bu süreci götürmeye çalışıyor.”şeklinde serzenişte bulundular. Anlaşılan Gebze Esnaf Odası bu süreçte esnafın yanında olmayacak gibi görünüyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hüsamettin kahraman
  1 ay önce
  Esnafın sırtında bulunan kambur gibi varlığı belli değil sadece aidat şu para oldu diye mesaj gelir hiç bir esnafa faydası yok faydası olmayan yere para yatırmam kusura bakmasınlar
 • Abdullah Cevik
  1 ay önce
  Davasi ve vizyonu koltuk olan kişilerin diyalog ve anlayiş karakteri yok ise hadise gayet normal yaptığı işle ilgisi ve bilgisi olan şahısların görevlendirilmesi lazım esnaf derdini kimseye anlatamaz durumda bu isler icra ile avukat soygunu ile olmaz yaz evragi gönder mantığı eskidi artık çözüm yolu bireysel olmalı halden anlamalı devletimiz bu duruma el koymali başka çözümü yok gibi duruyor