Gebze'den Tüm Belediyelerin İhtiyaçlarına Yerli Ve Milli Çözüm

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, “Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) arasında imzalanacak protokol kapsamında, TBB desteği ile belediyelerimiz ihtiyaçlarına yerli ve milli çözümlerimiz uygulanacaktır” dedi.

Gebze'den Tüm Belediyelerin İhtiyaçlarına Yerli Ve Milli Çözüm
Editör: Mavi Kocaeli
21 Ağustos 2020 - 09:23

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile TBB Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ni (MAM) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, MAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar, MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy, MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Müdürü Dr. Osman Okur’un katılım sağladığı toplantıda, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ve Fatma Şahin açılış konuşması gerçekleştirdi.

PORTFÖY SUNUMU YAPILDI

MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı’nın MAM tarafından Belediyelere yönelik hazırlanan ürün-teknoloji-hizmet-test ve çözümleri içeren portföy sunumu yapıldı. Sunumun ardından TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü (ÇTÜE), Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü (YDBE), Enerji Enstitüsü (EE) ve Gıda Enstitüsü (GE) ziyaret edilerek Gürültü Bariyeri, Çözünmüş Oksijen, Su Güvenliği, Yakıt Pili ve Hidrojen, Yakma/Gazlaştırma ve MAM Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi hakkında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bilgi verildi.

İHTİYAÇLARA YERLİ VE MİLLİ ÇÖZÜM

Şahin yapılan ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün arkadaşlarımız ile birlikte TÜBİTAK’ın Gebze'de bulunan TÜBİTAK MAM tesislerini ziyaret ettik. Hem TÜBİTAK tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık hem de Gazi şehrimizde bilimsel çalışmaları nasıl artırabileceğimiz konusunu konuştuk” dedi. TÜBİTAK MAM Başkanı İbrahim Kılıçarslan ise, “Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) arasında imzalanacak protokol kapsamında, TBB desteği ile belediyelerimiz ihtiyaçlarına yerli ve milli çözümlerimiz uygulanacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum