Reklam

Gebze'de sosyal devlet örnekleri!

Gebze’de Kaymakam Mustafa Güler “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı dezavantajlı aileleri evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

Gebze'de sosyal devlet örnekleri!
Editör: Mavi Kocaeli
27 Mart 2021 - 12:18
Perşembe günlerini Gebze’deki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek geçiren Kaymakam Mustafa Güler, bu hafta aile ziyaretinin ilkini Arapçeşme Mahallesinde ikamet eden Örs ailesi ile Ulus Mahallesinde ikamet eden Arslan ailelerine gerçekleştirdi. Ziyaret edilen evlerde aile fertleri ile birebir sohbet eden Kaymakam Güler, "Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelerimizin sorunlarına ve taleplerine cevap verebilmek için çalışmalarımız sürüyor. İlçemizde devletimizin elinin değmediği vatandaşımız kalmasın istiyoruz " dedi.
Bir sonraki ziyaretini Ulus Mahallesinde yalnız yaşayan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımlarıyla geçimini sağlayan, 66 yaşındaki yaşlımıza gerçekleştiren Kaymakam Güler, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Son hane ziyaretini de aynı mahallede ikamet eden 2 engellisi bulunan Yay ailesine gerçekleştiren Kaymakam Güler ailenin yaşadıkları sorunları dinledi, gerekli notlar alındı ve sıkıntıların giderilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını, sorunlarını ilgili kuruluşlarda takip edeceğini söyledi.
Kaymakam Güler “Vatandaşlarımızın bize söylediği her konunun takipçisi oluyoruz, devletimizin tüm imkânlarını kullanarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.
Kaymakam Mustafa Güler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ile gerçekleştirdiği ziyaretlerinde ailelere çeşitli hediye ve gıda yardımında bulundu. Taleplerini doğrudan iletmekten çok memnun olduklarını belirten aileler ise, Gebze Kaymakamlığının her türlü desteği kendilerine sağladıklarını ve bundan dolayı da memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür ettiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum