Gebze'de "Kara" şaşkınlık!

AK Parti Gebze’de bugün yapılan İlçe Kongresinde yönetime girmesi beklenen Gebze siyasetinin genç ve sevilen isimlerinden Ertan Kara’nın yer almaması şaşkınlıkla karşılandı.

Gebze'de "Kara" şaşkınlık!
Editör: Mavi Kocaeli
20 Eylül 2020 - 20:31


Ömür KAVRAN-AK Parti Gebze’de bugün yapılan İlçe Kongresinde yönetime girmesi beklenen Gebze siyasetinin genç ve sevilen isimlerinden Ertan Kara’nın yer almaması şaşkınlıkla karşılandı. Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı dönemde teşkilatçılığıyla dikkatleri üzerine çeken, Gebze Gençlik Kolları’nı teşkilat performans sisteminde Türkiye birincisi yapan ve bugün bile uygulanan bir çok çalışmanın öncüsü olan Ertan Kara sürpriz bir şekilde yönetimde yer almadı. Hal böyle olunca Gebze kulislerinde Kara’nın neden yer almadığı konuşulmaya başlandı. Gelen telefonlar üzerine açıklama yapma gereği duyan Kara, “Hiçbir şekilde teşkilatta yönetimde görev almam konusunda şahsımın bir talebi olmamıştır herhangi bir başvurum veya çalışma içerisinde bulunmadım. Şahsıma Aktif görev almayı yakıştıran büyük küçük tüm dostlarıma saygı hürmet ve sevgilerimi sunarım.”dedi. 

BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR
Sosyal medya hesabından süreçle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Kara, “Şahsıma, siyasette bulunan partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan, daha önce birlikte yol yürüdüğümüz, aktif olan olmayan ve Ailem içinden Gelen telefon ve ilgi alaka münasebeti ile bu açıklamayı yapmak durumunda kaldım. Telefonuna bakamadığım değerli teşkilatlarımızdan haklarını helal etmelerini rica ediyorum. İlçe başkanı ismi açıklanan sayın Recep Kaya, benim için çok kıymetli olan bir büyüğümdür. Şahsım ve ailem ile olan samimi hukuku paha biçilmez bir kıymet çerçevesindedir.

TALEBİM OLMADI
Hiçbir şekilde teşkilatta yönetimde görev almam konusunda şahsımın bir talebi olmamıştır. Herhangi bir başvurum veya çalışma içerisinde bulunmadım. Aktif görevimin olmaması yapacağım çalışmalara ve teşkilatlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda olmam gereken yerlerden geri kalmama bir sebep olmayacağı ile beraber...Başkanım Sn. Recep Kaya ve beraberindeki yönetimimize hayırlı olmasını, en iyi, en heyecanlı projeler ile Gebze halkının buluşturuluyor olmasını temenni ederim. Şahsıma Aktif görev almayı yakıştıran büyük küçük tüm dostlarıma saygı hürmet ve sevgilerimi sunarım. Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.”dedi. 


RECEP KAYA: SEN ÇOK İYİ BİR TEŞKİLATÇISIN
Öte yandan Ertan Kara’nın bu açıklaması sonrası yeni İlçe Başkanı Recep Kaya da yorumda bulundu. Kara’nın teşkilatçılığını sosyal medyadan takdir eden Recep Kaya, “Teşekkürler kardeşim, Gönlümüzdesin…Sen çok iyi bir teşkilatçısın, beraber yürüyeceğiz inşallah.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum