Reklam
Reklam

Gebze'de gönül köprüsü kurdu!

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz gününü Gebze’ye ayırdı.

Gebze'de gönül köprüsü kurdu!
Editör: Mavi Kocaeli
23 Eylül 2020 - 16:31

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz gününü Gebze’ye ayırdı. Toplumsal duyarlılık oluşturmak ve toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmak, Devletimizin sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmenin amaçlandığı "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında, Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarını Pandemi Kurallarına dikkat ederek Gebze ilçemizde gerçekleştirdi.


ŞEHİT AİLELERİNE GİTTİ
Ziyaretlerine Şırnak’ın Cudi ilçesinde askerlik görevini ifa ettiği sırada şehit olan Şehidimiz Piyade Er Ömür Ergül’ün ailesi ile Gebze İlçemizde göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Şehidimiz Polis Memuru Nurullah Yılmaz’ın ailesini ziyaret ederek başlayan Vali Seddar Yavuz'un eşi Selda Yavuz, Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Bayan Yavuz;  Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği ailelerinin acılarını paylaşıp, hal, hatır ve bir ihtiyaçları ya da talepleri olup olmadığını sordu. Selda Yavuz, şehit aileleri ziyaretlerinin ardından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimi esnasında İstanbul Üsküdar'da çıkan olaylarda yaralanarak Gazi olan Demokrasi Gazisi Ahmet Eren ve ailesini ziyaret etti. Gazimize ve ailesine, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. 


YARDIM ALAN AİLELERE ZİYARET
Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, şehit ve gazi ailesi ziyareti sonrasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımıyla yaşamını sürdüren dokuz aileyi de ziyaret  ederek, onların sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. 
“Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Gebze’de 12 aileyi ziyaret eden Selda Yavuz’a, nazik ziyaretlerinden ve hassasiyetlerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen aileler ; “Bizleri unutmadığı için Sayın Valimize ve değerli eşi Selda Yavuz Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin.” dediler ve teşekkür ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum