Reklam

Gebze'de dinamik salgın denetimi!

Gebze’de yeni dönem dinamik denetim gerçekleştirildi.

Gebze'de dinamik salgın denetimi!
Editör: Mavi Kocaeli
06 Mart 2021 - 14:35
Gebze’de yeni dönem dinamik denetim gerçekleştirildi. “Dinamik Denetim Modeli”ni yerinde uygulamak amacıyla Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Mal Müdürü Satılmış Cem Öksüz, Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdurrahman Tokmak tarafından denetim gerçekleştirildi.
GÜLER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
Kaymakam Güler Başkanlığında kahvehane, restoran, kafe, kuaför, berber, lokanta, market ve toplu taşıma araçları gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında tedbirlere uyulup uyulmadığı kontrol edilirken, kurallara riayet edilmesi aksi takdirde ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacağı uyarısı yapıldı. Ziyaret ettiği iş yerlerinde maske, mesafe ve dezenfektan kontrolü yapan Kaymakam Güler “Tüm Türkiye’de dinamik bir denetim var. Bu denetimler için ekiplerimiz sürekli sahada olacak. Turuncudan kırmızı kategoriye çıkmak istemiyoruz. Eğer bu kontrollü normalleşme iyi yönde devam ederse önce sarı olup daha sonra mavi kategoriye ulaşırız. Tüm esnaf ve vatandaşlarımızdan en büyük talebimiz kurallara uymaları. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Vaka sayıları arttığında kısıtlamalarla birlikte özellikle küçük esnafımız mağdur oluyor. Maske, mesafe, temizlik kurallarına uyduğumuz müddetçe vaka sayılarını kontrol altına alabiliriz” dedi.
NORMAL HAYATA DÖNÜŞ İÇİN
Kaymakam Mustafa Güler “Dinamik Denetim Modeli”nin esasını rehberlik edici çalışmaların, faaliyetlerin oluşturduğunu söyledi. Saha denetimlerinde öne çıkartmaya çalıştığımız toplumsal sorumluluk çerçevesinde, duyarlılığın en üst seviyede tesis edilmesini sağlamak olduğunu belirtti.  Kaymakam Güler “Asla rehavete kapılmayacağız, salgın devam ediyor. Kısmi açılma ile birlikte güçlü bir mücadele yapar isek istemediğimiz bir tablo ile tekrar karşı karşıya kalmayız” dedi. Kaymakam Güler "Dinamik Denetim Modeli" çerçevesinde ilk gün 752 işyeri ve 2842 kişinin denetlendiğini, 63 denetim ekibi ve 407 personel ile dinamik denetim sürecinin aralıksız devam ettirileceğini, ileriki günlerde denetim sayılarının arttırılacağını belirtti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum