Reklam

Gebze'de Başkanların Patates atışması!

Siyasetin nabzının her daim yüksek olduğu Gebze’de, AK Parti ve CHP’li Başkanlar arasında son tartışma konusu Patates üzerinden oldu

Gebze'de Başkanların Patates atışması!
Editör: Mavi Kocaeli
26 Nisan 2021 - 10:57
Gebze Belediyesi aracılığıyla dağıtılan patateslerin vakıflara da verilmesi CHP’li İlçe Başkanlarının tepkisini çekmişti. Patates tartışmasının hemen üzerinden sözde Ermeni Soykırımı iddialarıyla ilgili ABD Başkanı Biden’in açıklaması sonrası AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş’ı hedef açıklamalarda bulundu. İki Başkana sosyal medaydan seslene  Kaya, “İki çuval patates kaç soykırım eder Ey CHP’nin adaş Başkanları. Yine bakıyorum mal bulmuş mağribi gibi nara atıyorsunuz. Madem ki Milletimizi çok düşünüp duygularına tercüman olmak istiyorsunuz. Siz samimiyseniz önce HDP’ye ve İl Başkanınıza soykırım açıklamalarının hesabını sorun sonra gelin konuşalım.”dedi.

ORHAN: PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Recep Kaya’nın bu sözlerine CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan da sosyal medya hesabından yanıt verdi. Orhan da kinayeli sözlerini şu cümlelerle kullandı: “Akp'nin Genel başkanının adaşı Akp Gebze ilçe başkanı foyaları ortaya saçılınca diyecek başka bir şey bulamamış, İstanbul il başkanımızın yıllar öncesinden yaptığı  paylaşıma atıfta bulunmuş. Söz uçar yazı kalır sayın başkan. Tarih unutmaz. Seneler öncesinden ilk taziye mesajı veren bizzat sizin partili cumhurbaşkanınız.  Hesap vermeye ordan başlayın siz de isterseniz. 
Olayı açığa çıkarmamızın üzerinden uzunca bir süre geçtikten sonra alakasız bir paylaşım yapıyorsanız, diyecek sözünüz yoksa doğru noktayı eşelemişiz. Yalanlayamıyorsunuz bile. Zinnur Büyükgöz önümüzdeki ilk meclis toplantısında Gebzeli hemsehrilerimize bunun açıklamasını yapmak zorunda. Bu işin peşini bırakmayacağız.”diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum