Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gebze'de Asayiş ve Normalleşme toplantısı!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında kapsamlı haftalık ilçe asayiş koordinasyon ve normalleşme takvimi hakkında toplantı gerçekleştirildi. 

Gebze'de Asayiş ve Normalleşme toplantısı!
Editör: Mavi Kocaeli
23 Şubat 2021 - 12:40
Gebze asayişi ve normalleşmeyi değerlendirmeye aldı.  Kaymakam Mustafa Güler başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, Cezaevi Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Yıldırım ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu katıldı. 
İlçemizde alınan tedbirlere rağmen son zamanlarda Covid-19 vaka sayılarında yeniden bir artış ile karşı karşıyayız. Normalleşme sürecine hızlı bir şekilde geçebilmemiz, lokantaların, cafelerin, kahvehanelerin faaliyetlerine yeniden devam edebilmeleri için alınan kurallara toplu bir şekilde uymamız gerekmektedir. 

KOCAELİ YÜKSEK RİSKLİ
Kaymakam Güler; “Koronavirüs ile mücadele adımları 1 Mart itibariyle başlayacak. Vaka sayılarında yaşanacak azalmaya göre kafe ve restaurantların açılması gündemde. Bu kapsamda vatandaşların rehavete kapılmadan Covid 19 tedbirlerini gözeterek sürdürmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm Türkiye’de iller düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandırıldı. Kocaeli veriler doğrultusunda yüksek riskli bölge olarak görünüyor. Vatandaşlarımızınyüksek riskli bölgeden orta veya düşük riskli bölgeye geçmek için hassas davranmaları normalleşme takviminin hızlı bir şekilde ilerlemesi hepimiz için büyük önem arz etmektedir.” Dedi. 

HUZUR VE GÜVEN İÇİN ASAYİŞ
Toplantıda, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürmelerini sağlamak adına ilçe genelinde alınan güvenlik tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde yapıldı. Aynı zamanda Koronavirüs ile mücadelede alınması gereken tedbirler, normalleşme sürecinin hızlandırılması adına atılması gereken adımlar, yapılması gereken çalışmalar, yapılan denetimler ve uyarılar görüşüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum