Reklam

Filyasyon ekiplerine Kaymakam desteği!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek koronavirüs salgını ile mücadelede görev yapan filyasyon ekiplerine moral ziyaretinde bulundu.

Filyasyon ekiplerine Kaymakam desteği!
Editör: Mavi Kocaeli
18 Kasım 2020 - 09:40

Covid-19 ile mücadelede filyasyon çalışmalarının çok büyük önem arz ettiğini belirten Kaymakam Güler; “Filyasyonun, bulaşıcı hastalığı taşıyan kişinin temas ettiği herkesin taranması, tedavisi, izolasyonu, koruma ve kontrol önlemlerinin alınmasına yönelik tüm çalışmaları içerdiğini belirtti. Gece gündüz demeden çalışan filyasyon ekiplerimize özenli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Başta sağlık teşkilatı olmak üzere salgınla mücadelede destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, büyük gayret gösterenlere teşekkür ediyor, vatandaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyarak daha duyarlı davranıp sağlık teşkilatımıza destek vermeye davet ediyorum.” dedi. 

İLETİŞİM MERKEZİ’NE GİTTİ

Kaymakam Güler, daha sonra Beylikbağı’nda bulunan Covid-19 hastalarının sorunlarının çözüme ulaşmasına yardımcı olmak ve sağlık kurumları arası koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan Covid-19 İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu'ndan bilgi aldı.  Sabah 09:00’dan akşam 20:00’ye kadar hizmet veren bu danışma hattı sayesinde vatandaşlara Covid-19 hastalığından korunmanın yolları, korunmak amacıyla belirlenen 14 kural ile ilgili bilgilendirme ve hastalık süresince karşılaştıkları sorunlar ile baş etme becerilerinin geliştirilmesine yönelik görüşmeler gerçekleştiriliyor Koronavirüs danışma hattı üzerinden hastalığın seyri ile ilgili bilgiler verilip, gerekli görüldüğü takdirde de ilgili sağlık birimine yönlendirme yapılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum