Fikret Hocaoğlu: Kılıçdaroğlu'na kendi üslubuyla cevap verdim

Meclis toplantısında CHP’li meclis üyesi Çetin Sarıca söz aldı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında paylaşım yapan AK Partili Meclis üyesi Fikret Hocaoğlu’nu eleştirdi. Sarıca, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsıyla ilgili bir meclis üyesi arkadaşımızın kamu vicdanını ve toplumsal vicdanı yaralayan kelimelerle yaptığı paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Tüm kamuoyuna açık şekilde paylaşılan bu küfürleri bir genç bizi yolda durdurup sorsa herhalde hepimizin yüzü kızarır, utanç verici bir duruma düşerdik.

Fikret Hocaoğlu: Kılıçdaroğlu'na kendi üslubuyla cevap verdim
Editör: Mavi Kocaeli
07 Aralık 2021 - 16:02
Biz bu konudan rahatsızız. Hala bu konuyla ilgili düzgün bir şekilde özür bile dilenmedi. Bir seçilmiş belediye meclis üyesine bu tavır hiç yakışmadı. Burada zikretmeye bile yakışık olmayan ithamları söylemek bir meclis üyesine kesinlikle yaşanmaz” dedi.

AYNISINI KULLANDI
AK Parti Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, “Çetin bey genel başkanımız deyince ben Kılıçdaroğlu’nun dünkü el hareketiyle ilgili toplumdan özür dileyecek sandım. Genel başkanları o eleştirilen kelimelerin de aynısını kullanmıştı esasen. Ondan da özür dilemeyi geçti, dünkü olayı da geçti. Ayniyle mukabele edilen bir olaydan dolayı özür beklentisi yaşadığını söyledi. Çetin bey özür dilemedi o zaman ben dileyeyim.

ÖZÜR DİLERİM
Ben Çetin beyin genel başkanı adına o günkü canlı yayını çoluk çocuk, Türk Milleti, kadını erkeği izleyen herkesten özür dilerim. İzlerken utandığımı belirtmek isterim. İnşallah aynı bahsettiği meselelerdeki hassasiyeti gösterip Türk toplumundan özür diler diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

BEN ELEŞTİRİYORUM
Tutuş’a cevap veren Sarıca, “Ben bir belediye meclis üyesinin paylaşımından bahsediyorum. Dünkü konuyla ilgili CHP Genel Merkezi ve genel başkanımız gerekli izahati yapacaktır. Ama bizim kendi meclisimizden bir arkadaşımızın yazdığı kelimeleri biliyorsunuz. Ben bunu eleştiriyorum” dedi.

BENİM SÖZÜMDEN Mİ ALINDINIZ?
Son olarak konuşan AK Partili Fikret Hocaoğlu, “Çetin beyin o bahsettiği, zikretmekten utandığı kelimenin aynısını kendi genel başkanı kadın bakanımız için kullandı. Bir kadın bakanımız için kullandı. Ben sizin genel başkanınıza üslubuyla cevap verdim. Kendi genel başkanları aynı kelimeyi bir kadın bakan için kullanırken utanmayanlar, benim sözlerimden mi alınıyorlar?

GENEL BAŞKAN DANIŞMANINIZ ARADI
Şimdi ben söylediğim gibi o paylaşımı beni gayrı milli olmakla suçlayan genel başkanınıza kendi üslubuyla cevap verdim. Beni genel başkanınızın danışmanı aradı. Kardeşim ben bu paylaşımdan rahatsız oldum siler misin dedi. Ben hiç kimseyi rencide etmek için paylaşmadım. Bir kişinin rencide olduğunu gördüm. Sizin genel başkan danışmanınız aradı beni. Hemen sildim” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum