Ergüney Farabi'de devam edecek

İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney istifasının ardından Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni görevine başlayacak. Üroloji uzmanı olarak görev yapacağı hastanede poliklinik hizmetleri verecek.

Ergüney Farabi'de devam edecek
Editör: Mavi Kocaeli
04 Ekim 2020 - 10:01 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 10:13

2006-2012 yılları arasında Devlet Hastanesi'nde başhekimliğini yürüten, 2015 yılında Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak atanan ve 2017 yılı itibari ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne getirilen Ergüney, o tarihten beri il sağlık müdürü olarak görev yapıyordu. Geçtiğimiz temmuz ayında sözleşmesini yenileyen Şenol Ergüney, görev süresinin bitmesine 2 yıl kala ani bir kararla istifa etmişti. 

YENİ GÖREV YERİ
23 Eylül’de sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla istifa ettiğini duyuran Ergüney, daha sonra yıllık izne ayrıldı. 1 Ekim Perşembe günü istifası onaylanan Şenol Ergüney, pazartesi günü yeni görev yeri olan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni görevine başlayacak. Üroloji uzmanı olarak görev yapacağı hastanede poliklinik hizmetleri verecek.

KONUŞMAK İSTEMİYORUM
Yardımcı doçent başvurusunu yıllar önce donduran Şenol Ergüney, “Eğitim ve araştırma hastanesini tercih etmemin nedeni, yardımcı doçentlik başvurumu aktieştirmektir. İstifamla ilgili konuşmak istemiyorum. Şu bilinsin yeter, benden kimse istifa etmemi istemedi, hatta görevde kalmam önerildi. Bundan sonra bir hekim olarak görevime devam edeceğim. Benden sonra gelen arkadaşıma da başarılar dilerim” dedi

YORUMLAR

  • 1 Yorum