Erenkaya: Modern bir barlar sokağı yapılsın

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Meclis Üyesi Yusuf Erenkaya kent yöneticilerine seslenerek, “Eskişehir tarzında modern bir barlar sokağı yapılsın. Gençler eğlenmek istiyorsa eğlenecekler. Çok insan tanıyorum limonlu sodasını içip bu tür mekanlardan ayrılıyorlar. Bu kente yakışır mekanlar oluşturulması gerekiyor.” dedi

Erenkaya: Modern bir barlar sokağı yapılsın
Editör: Mavi Kocaeli
26 Ağustos 2020 - 12:04

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ağustos ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Meclis Salonu’nda maskeli ve sosyal mesafeli olarak gerçekleşti. Meclis Akın Doğan başkanlığında toplandı. Ağustos ayı meclis toplantısı 4 gündem maddesi görüşülerek mesafeye uygun olarak gerçekleşti. Ayrıca Koronavirüs tedbirleri kapsamında aralarda 2 adet ve 1 sıra boş koltuk bırakılmaya dikkat edildi. Toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri katılım sağladı.

SIKINTILI BAŞLADI SIKINTILI DEVAM EDİYOR

Aylık faaliyet raporunu sunmak için kürsüye çıkan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, “2020 yılı sıkıntılı başladı sıkıntılı devam ediyor. Giresun’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah yaralarımızı saracağız. KOTO olarak elimizden ne gelirse yardım yapmaya hazırız. Koronavirüs sürecinde iş dünyası zorlu bir süreçten geçiyor. Maske, hijyen ve mesafe kurallarını evimizde ve iş yerimizden ihmal etmeyelim. KOTO Co-matching iş birliğiyle 26 ülkeyle 269 katılımcıyla 364 ikili iş görüşmesi yapıldı. Programda 14 tercüman arkadaşımız yer aldı. İnşallah faydalı olacağını düşüyoruz. Bu etkinlik sonrası iş birliklerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

TEMMUZ AYI GELİRİ 869 BİN 213 TL

Temmuz ayı mizanı raporunu sunan Hesapları İnceleme Komisyon Üyesi İbrahim Şahin, “ Temmuz ayında 869 bin 213 TL gelirimiz, 701 bin 355 TL giderimiz olduğu görülmektedir. Temmuz ayı sonunda toplam 4 milyon 802 bin 339 TL gelir bütçemizin yüzde 33, 12’sini toplam  5 milyon 828 bin 494 TL gider bütçemizin yüzde 40,20’sini oluşturmaktadır.”

FETHİYE CADDESİ KAZISI YAZIN YAPILSIN

Ardından söz alarak kürsüye çıkan meclis üyesi Mehmet Yıldırım, “Alemdar Caddesi belediyemiz tarafından kazıldı. Ocak ayında da Fethiye Caddesi’nde devam edecek. Bizim isteğimiz bu işlerin kışın değil de yazın yapılması. Yaz ayları esnafın ve tacirin en az iş yaptığı dönem. Zaten pandemi döneminde çok kötü günler geçirdik. Mümkünse bu iş yazın yapılsın. Tramvay caddesi son yıllarda büyük bir hal aldı. Bu durum Fevziye Camii’nin orada sona eriyor. Bu canlanmanın Fethiye Caddesi’ne kadar yapılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

KENTE YAKIŞIR MEKANLAR

Yıldırım’ın ardından söz alan Meclis Üyesi Yusuf Erenkaya, “Pandemi kuralarına uymayan iş insanları var. Hem haksız rekabet yaratıyorlar hem kendi sağlıklarını hem müşterilerinin sağlığını tehlikeye atıyorlar. Fevziye Cami’den sonraki bölgede canlanma olmalı. İlla yorgun bir kurşunla bir insanımızın mı ölmesi lazım. Bu huzursuzluğun ortadan kalkması adına kent yöneticilerine sesleniyorum. Ben inanıyorum ki Otel Asya’nın bulunduğu bölgede bulunanlar da bu huzursuzluktan rahatsız. Modern İzmit’imize yakışan standartlarda otokontrolü kolay mekanlar oluşturulması gerekiyor. Eskişehir tarzında modern bir barlar sokağı yapılsın. Gençler eğlenmek istiyorsa eğlenecekler. Çok insan tanıyorum limonlu sodasını içip bu tür mekanlardan ayrılıyorlar. Bu kente yakışır mekanlar oluşturulması gerekiyor. Yerel yöneticilerimizin özellikle talep ediyoruz. Bundan sonra ilerleyen güzergahta daha sağlıklı ve kaliteli mekanların oluşacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum