Reklam

Engin Koyun: Bu Kocaelispor'a yakışmıyor

KOTO Haziran ayı meclis toplantısında konuşan Kocaelipor Başkanı Engin Koyun, “Şu anda antrenman yaptığımız Brunga tesislerinde emaneten duruyoruz. Bu bize yakışmıyor. En yakın zamanda takımımıza yakışan bir tesisi kazandıracağız” dedi.

Engin Koyun: Bu Kocaelispor'a yakışmıyor
Editör: Mavi Kocaeli
30 Haziran 2021 - 12:16
Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Haziran ayı Meclis Toplantısı, bugün Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. KOTO’nun Haziran ayı Meclis Toplantısı’na Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve yöneticilerde katıldı. TFF 2.Lig’de sezonu şampiyon tamamlayan Kocaelispor’un şampiyonluk kupası da meclis toplantısına getirildi. Akın Doğan’ın meclis başkanlığını yaptığı meclis toplantısında Kocaelispor’un şampiyonluğu kutlandı.

GEBZE UZAK DURUYORDU
Toplantıda ilk olarak konuşan Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, “Mutlu bir günü yaşıyoruz. Bu mutluluğun temeli Kocaelispor’un şampiyonluğu. Bu başarı sadece bana ya da yönetim kuruluna ait değildir. Bu başarı Kocaeli’de yaşayan 2 milyon vatandaşa aittir. Biz göreve geldiğimizde farklı iddialar vardı. Bunlar bu işi siyaset için yapıyor diyorlardı. Bunun böyle olmadığını gördük. Bizim tek derdimiz Kocaelispor’un hak ettiği yerlere gelmesidir. Kocaelispor 2 milyon vatandaşa ait olmasına rağmen sadece İzmit’e indirgeniyordu. Biz Kocaelispor’u bütün ilçelere yaydık. Temsilcimizi Gebze’ye bile yaydık. Gebze bizden uzak duruyordu” dedi.
 
GÜNÜ BİRLİK BAŞARILARLA YETİNMESİN
“Gelin bir sayfa açalım” diyen Koyun, “Biz herkesi kucaklamak istedik. Kocaelispor’u Darıca’dan Karamürsel’e hatta Kandıra’ya kadar her yere taşıdık. Bu kupa ve başarı hepimizin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ticaret odasına ayrıca teşekkür ediyorum. En zor günde bile desteğinizi esirgemediniz. Rahmetli Hüseyin Başkanımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Gelin yeni bir sayfa açalım. Kocaelispor’umuz günü birlik başarılarla yetinmesin. Kısa vadeli başarılarla yetinmek istemiyoruz. Bu şehir bizi desteklesin başarılarımız kalıcı olsun” ifadelerinde bulundu.

EMANETEN DURUYORUZ
Koyun konuşmasının devamında, “Alt yapıya önem vermeliyiz. Kocaelispor’un geleceği için çalışmalarımız sürüyor. 3,5,7 ve 10 yıllık bir projeler hazırladık. Bu sene 4 tane alt yapıdan kardeşimiz A takımda görev aldı. Her sene en az 3 tane alt yapıdan sporcuyu A takıma kazandırmak istiyoruz. Böylece 5 sene sonra tamamen alt yapıdan gelen oyuncularla mücadele edebiliriz. Kurumsallaşma adına çalışmalarımızda devam ediyor.5 sene sonra Türkiye Kupası’nı ve lig kupasını 10 sene sonra ise avrupa şampiyonluğu olan bir Kocaelispor hayal ediyoruz. Bunu bu şehir başarabilir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, bize sonsuz destek veriyor. Elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Şu anda antrenman yaptığımız Brunga tesislerinde emaneten duruyouz. Bu bize yakışmıyor. En yakın zamanda takımımıza yakışan bir tesisi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum