Reklam

Enes Hoca genç yaşta kansere yenildi

Başiskele Müftülüğü Hasan Gazi Camii İmam Hatibi öğretmenlerinden Enes Durmazgider, kanser nedeniyle hayatını kaybetti

Enes Hoca genç yaşta kansere yenildi
Editör: Mavi Kocaeli
26 Temmuz 2021 - 09:51
Alınan bilgilere göre yaklaşık 1 yıldır kolon kanseri ile mücadele eden Enes Hoca, yaşam savaşını kaybetti. 2 çocuk babası olduğu öğrenilen 34 yaşındaki Enes Durmazgider'in vefat haberini Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Enes Durmazgider‘in cenazesi İstanbul İkitelli Camiiden ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildiği öğrenilirken Karadaşlı, Enes Hoca'nın vefatını şu ifadelerle duyurdu:

ÖRNEK BİR MESLEKTAŞ
"Sabır ve metaneti kürsülerimizden öğütlerken musibet başımıza geldiğinde hiç de kolay olmadığını anlıyoruz.
Her ölüm erkendir ve geride bıraktıkları için büyük bir kederdir.
Başiskele Müftülüğü Hasan Gazi Camii İmam-Hatibi Kıymetli Meslektaşımız Enes DURMAZGİDER (34) Hocamız uzun zamandır mücadele ettiği amansız hastalığına yenik düşerek vefat etmiştir.
Enes Hocamız meslek hayatı boyunca güzel hizmetler geride bırakmayı şiar edinmiş ve amansız hastalık kendisine bulaştığında da sabrı ve metaneti kuşanarak hem mücadelesine dört elle sarılmış hem de hizmetlerine devam etmiş örnek bir meslektaşımızdır.
Merhum Hocamıza Allah'dan rahmet ailesine, cemaatine, sevenlerine ve Diyanet Camiamıza sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum