Ellibeş: Nihat Ergün gündem yaratmanın peşinde

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Türkiye’de rüşvetsiz iş yapılmadığını iddia edenler bunu ispatlamak zorundadır. İspatlayamıyorsa iftira atıyordur. İftira ve yalana sarılanlar doğru yolu kaybetmiştir” dedi.

Ellibeş: Nihat Ergün gündem yaratmanın peşinde
Editör: Mavi Kocaeli
05 Ekim 2020 - 10:35
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş,  Türkiye’nin son 19 yılda eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete, sanayileşmeden kalkınmaya birçok alanda Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra en büyük atılımlarını gerçekleştirdiğini; bölgesinde ve dünyada kendi kurallarını kendi belirleyen bir ülke konumuna geldiğini belirterek şöyle dedi: “Türkiye 90’lı yıllarda başörtüsü yüzünden genç kızlarını toplumdan izole eden, kamu kurumlarından faydalanmasına bile izin vermeyen, İMF kapılarında borç dilenen bir ülkeydi.

HASTANEDE REHİN KALAN İNSANLAR VARDI
Gençlerimize anlattığımızda anlamakta zorlanıyorlar ama şu bir gerçek ki, tedavi parasını ödeyemediği için hastanede rehin kalan hastalar vardı. Şehirlerimizde çöp dağları yükselmeye başlamış, temiz suya kısıtlı şekilde ulaşabiliyordu. AK Parti, böyle bir ortamda tam da milletimizin sinesinden doğdu. Milletimizin güçlü desteği ile ortaya çıktı. Girdiği her seçimde de çok şükür gücünü artırmayı başardı. Ülkesinin daha fazla geriye gitmesine razı olmayan milyonların inanç ve desteği ile bugünlere geldi ve emin adımlarla, milletiyle bir ve beraber olarak yoluna devam etmektedir.”

İSPATA DAVET EDİYORUM
“Devleti yönetenlerin milletimizin direkt iradesiyle belirlenmesinden bugün rahatsız olanlar hem AK Parti’yi yıpratmak hem de sistemi zaafa uğratmak için akılalmaz saldırılar içindedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, halk oylamasıyla belirlenmiştir. Bakanlık yaptığı partisini eleştiren Nihat Ergün, bunu bildiği halde artık klasikleşen bir muhalefet anlayışıyla yeni partisinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni AK Parti’nin istediği zaman değiştirebileceği bir sistem gibi ifade ederek, sadece gündem yaratma çabasında olmalıdır. Türkiye’nin 90’lı yıllara döndüğünü iddia ederken, aslında bu söylemleriyle kendisi 90’lı yılları hatırlatmıştır. Türkiye’de rüşvetsiz iş dönmediği şeklindeki ifadeleri ise daha da talihsiz olmuştur. Kendisini bu iddialarını ispatlamaya davet ediyorum. Ya da böyle bir belge veya mağdur varsa, adli makamlara başvurmaya çağırıyorum. İspatlayamazsa iftira atmış demektir. İftira ve yalana sarılanlar doğru yolu kaybedenlerdir”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum