Reklam
Reklam

Ellibeş: 28 Şubat, milletin  değerlerine vurulmuş darbedir

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, demokrasiye vurulan darbe olarak tarihe geçen 28 Şubat olaylarının yıldönümünde AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkanlığı’nca hazırlanan ortak basın açıklamasını paylaştı.

Ellibeş: 28 Şubat, milletin  değerlerine vurulmuş darbedir
Editör: Mavi Kocaeli
28 Şubat 2021 - 11:14
Türkiye, adı sonradan "post-modern darbe" olarak konulan 28 Şubat 1997’de Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararlarıyla büyük acılar çekti. Başörtülü öğrenciler üniversitelere giremedi, anneler kamu kurumlarına, çocuklarının askeri törenlerine sokulmadı. Demokrasi adına en karanlık günler olarak anılan 28 Şubat olayları hakkında AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Merkez İnsan Hakları Başkanlığınca hazırlanan basın açıklamasını paylaşarak, 28 Şubat olaylarını unutmadıklarını, tek amaçlarının millet iradesini egemen kılmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

MİLLETİMİZİN BALANS AYARINA UĞRADILAR
“Bin yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir.
Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan; işkencelerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir.
Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.
Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendi.
Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi.
28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu.
Bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir.
Geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum