Ekmeğimizden çalmışlar

Dilovası Belediyesi vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine Dilovası’nda halk ekmek büfelerine ekmek veren fırınları denetledi

Ekmeğimizden çalmışlar
Editör: Mavi Kocaeli
25 Ağustos 2020 - 17:58

Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri önceki gün Dilovası’nda bulunan Halk Ekmek büfelerine ekmek veren fırınları denetledi. Zabıta ekipleri halk ekmeklerden aldıkları ekmeklerin gramajlarının düşük olduğu gerekçesi ile yaptığı denetimler sonrası iki fırının büfelere gramajı düşük ekmek verdiği tespit edildi.
DÜŞÜK GRAMAJLI EKMEK 
Dilovası Belediyesi’nin tespitinden sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası yapılan görüşmeler sonrası Halk Ekmek Büfelerine düşük gramajlı ekmek veren iki fırının sözleşmelerini  feshetti ve idari para cezaları kesildi.
KİMSE HALKIMIZI KANDIRAMAZ
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, , “Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan denetimler sonrası iki fırının halk ekmek büfelerine eksik gramajlı ekmek verdiği tespit edilmesinin ardından gerekli çalışma başlatılmış ve sözleşmelerinin feshedilmesinin yanı sıra idari para cezaları kesilmiştir” dedi.
DENETİMLER DEVAM EDECEK
Başkan Hamza Şayir, Dar gelirli vatandaşlarımızın aynı kalite, gramaj ve daha uygun fiyatlarla ekmek almasını sağlamak için açılan halk ekmek büfelerimizde kimsenin halkımızı kandırmasına izin vermeyeceğiz. Kimsenin halkımızın ekmeğinde gözü olamaz. Bundan sonra da denetimlerimiz aralıksız olarak sürecektir” dedi. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • cicekci
    1 ay önce
    Sen ist gibi belediyede üretme ekmeği gr çalmışlar yahu ekmek aynı buyuklukte goruntude ekmek gr değil belkide içindeki un bile değildir.Halkın aklıyla oynamayında belediye ekmek üretsin bırakın Fırıncılar odas vb yeter nezaman zam geliyor ekmeğe paralelinde toplu taşımaya her zaman aynı senaryo