Reklam
Reklam

Efsane başkan mezarı başında anıldı

Lastik İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün ikinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı

Efsane başkan mezarı başında anıldı
Editör: Mavi Kocaeli
13 Kasım 2020 - 13:03 - Güncelleme: 13 Kasım 2020 - 13:17

Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün yıl dönümünde anıldı. Düzenlenen anma törenine Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı’nın yanı sıra Karacan’ın ailesi, sevenleri ve çok sayıda işçi katıldı. Okunan duaların ardından sözü alan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı şu sözleri kaydetti: “Genel başkanımızı anmak için toplanmış bulunuyoruz. Şu an mezarı başında ailesi, arkadaşları, temsilcilerimiz, işçilerimiz hep bir aradayız. Abdullah Karacan’la 99 senesinde genel merkezde kayyum atanmasını bekliyorduk. Sendikamızı bugüne getirene kadar yoğun çaba sarf etti, hastalıklar geçirdi ve bu yolda hayatını kaybetti. Abdullah Karacan Lastik İşe ne kazandırdı demeden önce işçilere ne kazandırdı diye bakmak lazım.


"MAHKEMENİN KARARINI ASLA KABUL ETMİYORUZ"
Abdullah Karacan Türkiye’de ilk defa taşeron işçiliği bitiren sendika başkanıdır. Abdullah Karacan’ın niye öldürüldüğüne baktığımız zaman ilk günden beri karanlık güçler tarafından öldürüldüğünü söylediğimiz kişidir Abdullah Karacan. Şimdi soruyorum yerel mahkemenin verdiği karar ailenin vicdanını, bizim vicdanımızı kesinlikle mutmain etmemiştir. O karar asla kabul etmediğimiz bir karardır. Mezarı başında anmaya devam ettiğimiz sürece o mahkemenin kararını hep söyleyeceğiz, tarihe not düşeceğiz.


"AVUKATLARIN MASRAFLARINI KİM VERDİ"
Katilin avukatlarının masraflarını kimlerin vermiş olduğunu da soruyorum. Burada mezarı başında anmak için toplandığımız bizi üzüntüye sıkıntıya düşüren bu ölüm hadisesinden sonra Türkiye’de insan hayatının bu kadar ucuz olmadığı bilinmesi gerekiyor. Abdullah Karacan, Lastik İş Sendikasını sosyal sendika olarak doğru yatırımlarla arkadaşlarımıza kazandırdığı anlayışla devam etmektedir. Sosyal sendikacılık anlayışına sonuna kadar devam edilecek.

“ELİNDEN TUTTUĞU İNSANLARIN DÜŞMANLIK BESLEDİĞİNİ UNUTMAYIN”
2021 yılı 2020 yılından da kötü geçecek. Ama biz kazanılmış haklarımızdan taviz vermeyeceğiz. Abdullah Karacan’ı maalesef dahili ve harici dediğimiz, dün elinden tuttuğu insanların bugün nasıl düşmanlık beslediğini sakın unutmayın. Sayın Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın ruhu şad olsun. Lastik İş Sendikası emin ellerde.”

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 1234
  1 hafta önce
  Silah kimindi ve neden masadaydi? Karanlik guclerin silahi baskanin cantasindamiymis vwy be cok ilginc
 • H
  1 hafta önce
  Avukatlar para aliyor arkasinda guc var diyorsun sonra avukatlar para almiyor arkasinda guc var diyorsun sen once ne dedigini bir kendin anla bence cumle bile kuramiyorsun mezar basinda sanami kaldi konusmak saygi biraz saygi.