Ece Üner açtığı ağzını yumdu gözünü! Murat Bardakçı da katıldı

SHOW TV Ana Haber sunucusu Ece Üner'in Ermeni asıllı ABD'li model Kim Kardashian'a yönelik sözleri Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Ece Üner Tarihçi Murat Bardakçı'yı verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Ece Üner açtığı ağzını yumdu gözünü! Murat Bardakçı da katıldı
Editör: Mavi Kocaeli
01 Ekim 2020 - 12:42

SHOW TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, Azerbaycan ve Türkiye aleyhine konuşan Ermeni asıllı ABD'li model Kim Kardashian'a  "Kim Kardashian'ın kameralara göstermeye alışık olduğu büyük bir kaynağı var, yine aynı kaynağı mı referans aldı acaba?" şeklindeki sözleri gündem olmuştu. 

Ece Üner'e oyuncu Deniz Çakır'a "Bu nasıl avam yakışıksız bir üsluptur.  Pes yahu... Bu üslup ile Ana Haber Bülteni sunuyor.. İnanılır gibi değil" diyerek tepki göstermişti. 

Ece Üner de Deniz Çakır'a "Pes’miş!Özünde; “bir yerinden uydurma” dedim!Esas cinsiyetçilik, burada “cinsiyetçilik” aramak!Ben “sıradan” kadınların hakkını ararken siz neredeydiniz? Kardashian’la kadın hakları savunucusu olduğunuzu hatırlayacağınız Kim’in aklına gelirdi? Samimiyetsizliğiniz mide bulandırıcı!" diyerek yanıt vermişti. 

Bu tartışmaların ardından konuya Tarihçi Murat Bardakçı da dahil oldu. 

Bardakçı Habertürk'teki bugünkü yazısında Ece Üner'i savunarak şunları yazdı: 

"Bugün artık zıvanadan çıkan Kardaşyan’a gereken cevabı sadece Ece Üner verdi! Kardaşyan’ın tweetinin ardından söze hatunun meşhur “kaynağından” girdi ve mesajındaki iddiaları “orasından” uydurduğunu söyledi…

"SANATÇI OLDUKLARI ZANNEDİLEN..."

Ama Ece Üner’in işin gereğini yerine getirmesi birilerini her nedense rahatsız etti! Önce bir oyuncu hanım “Bu nasıl avam ve yakışıksız üslûptur?” diyerek nezaket, vesaire dersleri vermeye kalkıştı; Ece’den cevabını aldı ama onun ardından da Kardaşyan’ın iyi işler yaptığından dem vuran ve “Aman efendim olur mu? Ne kadar ayıp” meâlinde sözler eden başkaları çıktı!

“Sanatçı” oldukları zannedilen klâvye şampiyonlarının tepkilerini pek ciddiye almam, zira “aydın” olmanın yolunun memleketin hayrına ne varsa hepsine muhalefet etmekten geçtiğini düşünen ve her sene “soykırımın yıldönümü” diye ilân edilen günün gecesinde mumlarla Taksim’e çıkıp “Ah biz ne katil milletiz, zavallıları nasıl da kesmişiz” feryadları ile ağlayıp sızlayanlar nasıl ciddiye alınabilirler ki?

"TAKDİRDE İŞ DEĞİŞİYOR"

Ama meslekdaşlarımız, yani gazeteciler, hem de mesleğin ciddî ve ağırbaşlı bildiğimiz mensupları Ece Üner’i kınamaya kalkışıp “Sen öyle diyorsun ama Kim Kardaşyan önemli işler yapıyor” yahut “Cinsiyetçilik içeren bu üslûp haberciliğe yakışmaz” deyip “Dansözlerden böyle bir üslupla bahsedilmesi yakışık alır mı?” dedikleri takdirde iş değişiyor…

Bir dansözden böyle ifadelerle bahsetmek tabii ki yakışıksız bir iş, hattâ terbiyesizliktir ama milyonlarca hayranı olan hatunun biri tâââ Amerikalar’dan ağzını açıp Türkiye’yi taraf olmadığı bir cepheye hem silâh hem de savaşçı göndermekle suçladığı takdirde iftiranın sahibine şöhretini borçlu olduğu yerini de hatırlatarak cevap vermek, en başta basının vazifesi olur!" 

ECE ÜNER'DEN TEŞEKKÜR

Murat Bardakçı'nın yazısı karşısında teşekkür mesajı yayımlayan Ece Üner şunları yazdı: 

"Vatanını kollamak istemeyen Kim’in arkasını kolluyor! Daha önce kadınlara başörtüsü yüzünden saldıranları, kanser tedavisi gören hemcinslerine manevi eziyet edenleri, kişiye ve olaya göre tepki verip feminizmin içini boşaltanları saymıyorum bile! Teşekkürler Murat Bardakçı." 

ece-uner-tweet.jpg

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum