Reklam

Doğa ile Baş Başa Bir Tatil için Kerpe'de Tatil Seçenekleri

Kocaeli’nin eşsiz güzelliklerine sahip beldesi olan Kerpe, konumu itibariyle büyük şehirlere yakınlığı sebebiyle özellikle yerli turistler tarafından en fazla ziyaret edilen tatil bölgeleri arasındadır.

Doğa ile Baş Başa Bir Tatil için Kerpe'de Tatil Seçenekleri
Editör: Mavi Kocaeli
30 Mayıs 2021 - 09:38 - Güncelleme: 02 Haziran 2021 - 11:10

Şehrin kalabalık ve gürültüsünden kaçarak sakin gün geçirmek isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir. Son dönemlerde turizm bölgesi olarak ismini sıklıkla duyurmayı başaran Kerpe, fırtınalı ve dalgalı denize sahip olsa da doğal güzellikleri ve tertemiz havasıyla büyük ilgi çeken bir bölgedir. Yeşil alanlarla çevreli olan bu bölge doğa sevenler tarafından tercih edilse de huzurlu ve sakin bir tatil beldesi olarak ta anılmaktadır.

Kerpe otelleri ise yemyeşil alanlar içine kurulmuş ve doğal güzelliklere sahip manzaralarının yanı sıra konforlu otel odaları, güler yüzlü personellerinin dışında gezilecek bölgelere yakın olması sebebiyle de turistler tarafından en fazla tercih edilen oteller arasındadır. Ancak Kerpe otelleri hakkında detaylı bilgiler vermeden önce Kerpe ziyaretiniz sırasında bölgede gezip görebileceğiniz birbirinden güzel ve farklı alanlar bulunmaktadır. Bu bölgeleri ve Kerpe ziyaretinizi en dolu şekilde geçirebilmeniz için en az 2 gün Kerpe’de kalmanız daya iyi olacaktır. Kerpe ve çevresinde gezilip görülebilecek en güzel bölgeler hakkında bilgiler verelim.
  • Kerpe Kayalıkları: Kerpe ziyaretinizde ilk görmeniz gereken bölge olan Kerpe kayalıkları, saklı cennet olarak adlandırılmaktadır. Tamamen denizin aşındırması sonucunda ortaya çıkan bu doğal kayalıklar, eşsiz güzellikleri ile ziyaretçileri büyüleyen bir bölgedir. Özellikle resim çekilmek isteyen turistler tarafından ziyaretçi akınına uğrayan bir bölgedir. Kerpe ziyaretinde görülmesi gereken en önemli bölgeler arasında ilk sırada yer almaktadır.
  • Kumcağız Halk Plajı: Mavi bayraklı bir plaj olan Kumcağız plajı, bölgenin en büyük plajları arasındadır. Oldukça temiz bir kumsalın olmasının yanı sıra masmavi denize sahip olması da güzelliğini başka bir noktaya çekmektedir. Kefken merkeze 5 dakikalık bir mesafede olması nedeniyle özellikle yerli ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Sık deniz suyu nedeniyle özellikle çocuklu aileler tarafından ziyaret edilmektedir.
  • Kerpe Plajı: Özellikle çevre illerden gelen yerli turistler tarafından en fazla ziyaret edilen plajlar arasındadır. Tertemiz sahil boyu ve masmavi deniziyle en fazla ziyaret edilen plajlar arasındadır. Özellikle yaz aylarının tamamında yoğun ilgi çeken Kerpe plajı, 10 metre genişlik ve 500 metre uzunluğa sahip olan bir plajdır.
  • Miço Koyu Kadınlar Plajı: Eşsiz manzarasının yanı sıra tertemiz sahili, masmavi denizi ve ağaçlarla çevrili olan Miço Koyu kadınlar plajı, sadece kadınlara hizmet veren bir plajdır. Plaj bünyesinde yeme ve içme ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yüzlerce kafe bulunmaktadır.  80 dönümlük arazi üzerinde yer alan bu plaj 2016 yılından beri kadınlara hizmet vermektedir.

Kerpe’de Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Kerpe yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen tatil beldesidir. Sakin plajları ve güzellikleriyle ön plana çıkan Kerpe, konaklama olarak ta en iyi hizmeti veren bölgedir. Bunun yanı sıra Kerpe’ye oldukça yakın bir bölgede bulunan Kefken bölgesi de Kocaeli’nin en önemli tatil bölgeleri arasındadır. Kefken otelleri konforlu otel odaları ve gezilebilecek bölgelere oldukça yakın bir bölgededir.
  • Erish Apart Hotel: Kerpe bölgesinin en önemli tesisleri arasında yer alan Erish Apart Hotel, ziyarete gelen turistlerin konaklama ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir tesistir. Tesise ait özel plajın olması da en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Güler yüzlü personelleri ile hizmet vermeye devam ediyor.
  • Kalpe Houses: Tesis bünyesinde 155 oda bulunmaktadır. Gezilecek bölgelere yakın mesafede olmasının yanı sıra yöresel lezzetlerin yanı sıra dünyanın en önemli lezzetlerinin de bulunduğu zengin bir mutfağa sahiptir. Konforlu odaları ile hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Enes Otel: Kerpe bölgesinde yer alan Enes Otel, denize yakın bir mesafede olması nedeniyle ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği otellerdin başında gelmektedir. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler tarafından tercih edilen bu tesis, odalarının konforlu olmasının yanı sıra deniz manzaralı otel odaları da bulunmaktadır.
  • Saygın Butik Otel: Doğa ile iç içe olan bu tesis, temiz havayı içine çekmek ve huzurlu bir şekilde konaklama isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Denize ve gezilecek bölgelere oldukça yakın mesafede bulunmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum