Dilovalılar Fatih Altay'yı kınadı

Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman hakkında ağır eleştiri de bulunan HaberTürk Yazarı Fatih Altaylı’yı kınadı. 

Dilovalılar Fatih Altay'yı kınadı
Editör: Mavi Kocaeli
09 Eylül 2020 - 13:51 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 14:18

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu Hüseyin Yaman’ın düğünü sonrası her kesim tarafından eleştiri almıştı. Özellikle düğünleri de kapsayan yasakların açıklanmasının hemen ardından bin 500 kişilik büyük bir düğün organize edilmesi yerel medya, sosyal medya ve ulusal medyanın gündemine oturmuştu. Düğünden dolayı eleştirilere maruz kalan Yaman hakkında en ağır eleştiride ise HaberTürk Yazarı Fatih Altaylı yapmıştı. Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu, Altaylı’nın yazısına dair kınama yazısı yayınladı. “Fatih Altaylı’nın hakaret edici ve kabul edilemez beyanatlarından dolayı şiddetle kınıyoruz” diye açıklama yapan platform üyeleri, Altaylı’nın özür dilemesi gerektiğini dile getirdi.

İŞTE O AÇIKLAMA 
Kamuoyuna Duyuru
Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğünü sonrası ağır eleştirilerde bulunan HaberTürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı hakkında açıklama yaparak Altaylı’nın özür dilemesini istediler. 

Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformundan yapılan açıklama da “05.09.2020 Tarihinde Kocaeli Milletvekili, eski Dilovası Belediye Başkanı Sayın Cemil Yaman’ın oğlunun düğünü, pandemi kuralları gereği Türkiye’nin gündemine oturmuştur. 

Konu ile ilgili Fatih Altaylı’nın Habertürk Gazetesi’ndeki 06.09.2020 tarihli köşe yazısında yaptığı yorumla alenen Sayın Cemil Yaman’a oy veren, düğününe katılan, kendisiyle bağı olan yöresel, etnik, akrabalık, sosyal yönden ilişkisi bulunabilecek bütün katmanları kastederek çok ağır ithamlarda bulunmuştur. Açıkçası Sayın Cemil Yaman’ın temsil ettiği insanlara alenen hakaret etmiştir. Bu metinde tekrarlamaktan hicap duyduğumuz sözcükleri Altay’lıya aynen iade ediyoruz. 

Dilovası halkı olarak sözde gazeteci Fatih Altaylı’yı kırıcı, hakaret edici ve kabul edilemez beyanatlarından dolayı şiddetle kınıyoruz. Kendisini aydın sayan elitist bir anlayışla ekmeğini yediği, suyunu içtiği halkımızı aşağılaması kabul edilemez. Fatih Altaylı en kısa sürede halkımızdan özür dilemedir. Bu anlamda Cumhuriyet Savcılarına gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyoruz. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum