Reklam

Denizyıldızları'nda Bilim Fuarı açıldı!

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, Darıca Denizyıldızları Orta Okulu’nda sergi düzenlendi. Öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları birbirinden değerli projeler, büyük beğeni topladı.

Denizyıldızları'nda Bilim Fuarı açıldı!
Editör: Mavi Kocaeli
09 Haziran 2021 - 14:58
Darıca’nın başarılı eğitim kurumlarından Denizyıldızları Orta Okulu’nda, TÜBİTAK 4006 Bilim fuarı gerçekleştirildi. Öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan birbirinden değerli projeler, fuarda sergilenerek görücüye çıktı. Düzenlenen fuara Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan da katıldı. Okulun sergi salonunda gerçekleşen Fuarın açılış töreninde konuşlan Denizyıldızları Ortaokulu Müdür Vekili Fikret Solar, “Öğrencilerimizin her isteğini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızı gelecekte güzel projelerin mimarı olacaklar. Hepsi birer Bilim adamı olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaklar. Bu fuarla da hazırladıkları el emeklerini sergilediler.”dedi.
DOĞAN:TÜBİTAK PROJELERİNİ ÖNEMSİYORUZ
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan da hazırlanan fuardan dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, Bilim Fuarları önemsediklerini ve ilgiyle takip ettiklerini ifade ederek, Pandemi öncesi TÜBİTAK’ın işlimizde 126 okula destek verdiğini, bu sayının Pandemi nedeniyle düştüğünü ifade etti. Doğan, “Çok güzel projeler hazırlanmış. TÜBİTAK’ın önemli bilim projeleri var ve öğrencilerimiz bu projeler sayesinde önemli başarılara imza atıyor. Bu destekler sayesinde okullarımız büyük başarılara imza atacak.”diye konuştu.
BIYIK: DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, öğrencileri ve gençliği her zaman önemsediklerini, sözde özde destekler sağladıklarını belirterek, kendilerinin de MARTEK ile projeler yürüttüğünü açıkladı. TÜBİTAK’ın bu bölgede olmasının kendileri için avantaj olduğunu dile getiren Bıyık, Darıca Belediyesi olarak öğrencilere ve eğitime destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Bıyık, Eğitime destek amacıyla ilçemizde 30 bin kitaplık Dijital kütüphaneyi hayata geçirdik. Üniversite hazırlık kurslarımızda ilk 5000’lere giren öğrencilerimiz oldu. Her alanda Darıca Belediye olarak öğrencilerimizle iş birliği projeleri kuruyoruz. Darıca’yı hep birlikte spor, kültür ve bilim kenti yapmak için çalışmaya gayret edeceğiz.” Şeklinde konuştu.
PROJELER BEĞENİ TOPLADI
Yapılan konuşmaların ardından Bilim Fuarı’nın açılışı öğrenciler tarafından hazırlanan folklor ve müzik gösterileriyle gerçekleşti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler stantları gezerek hazırlanan projeler hakkında bilgi aldı. Darıca’nın eğitimde marka kurumlarından olan Denizyıldızları Ortaokulu’nun, öğretmenleri ve öğrencileriyle birbirinden önem projeleri büyük takdir topladı.
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hüseyin Kağan Sevgili
  3 gün önce
  Hüseyin Kağan Sevgili; Bizimde projemiz hazırdı ama başkanlarımız bize hiç bakmadan gittiler...
 • İsimsiz
  1 gün önce
  Evet bizimkine de
 • İsimsiz
  1 gün önce
  Evet bizimkine de