Reklam

Darıca'da tek listeli kongre!

Darıca'da tek listeli kongre!
Editör: Mavi Kocaeli
13 Eylül 2020 - 16:40
AK Parti Darıca kongresi tek listeli olarak gerçekleştirildi. Genel Merkezin Başkan adayı Ufuk Acay ile daha önce adaylığını açıklayan Murat Arslan’ın tek listede uzlaşması sonucu kongre delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Koordinatörü Hikmet Ayar, Belediye Başkanları Muzaffer Bıyık, Zinnur Büyükgöz, Bünyamin Çiftçi ve Hamza Şayir, partinin emektar isimleri ve delegeler de katıldı. 
Kongrenin Divan Başkanlığını Halit Çokan yaparken, üyelikleri Mustafa Yıldıztekin, Mehmet Akın, Murat Yılmaz, Selma Gülenç üstlendi. 

AK PARTİ KONGRELERİNDE KAYBEDEN YOKTUR
Kongrede konuşan mevcut İlçe Başkanı Ufuk Acay, duygularını şu şekilde dile getirdi: “Siyasi partilerde kongreler bir bayramdır. Hele ki AK Parti’de kongreler çok farklıdır. AK Parti derdi oplan insanların buluştuğu bir siyasi partidir. AK Parti’de kongreler birlik ve beraberliğin zirve yaptığı dönemlerdir. Bayrak yarışıdır, hayır yarışıdır. AK Parti’de kongrelerin kaybedeni değil her zaman kazananı vardır. AK Parti sadece bir siyasi hareket değil, temsil ettiği değerler bakımından farklı bir siyasi harekettir. 19 yıl önce milletimizin duası ve desteğiyle yola çıktık. Gönül almayı oy almaktan kıymetli gördüğümüz için milletimiz her zaman yanımızda oldu. Bu siyasi hareket bu anlayışla bugünlere kadar gelmiştir. Bu nedenle bu hareketin Darıca’da İlçe Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. El ele gönül gönüle güzel bir süreç geçireceğiz ve Darıca teşkilatlarını 2023 sürecine hazır hale getireceğiz. Bugüne kadar bizden desteğini esirgemeyen, yükümüzü alan bütün dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi. 


ÜLKEMİZİ 2023 VİZYONUNA TAŞIYACAK KADROLAR
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, “AK Parti her daim sloganının karşılığını vermiştir. Darıca ve Kocaeli teşkilatları birliğin adresi olmaya devam ediyor. Bugün genci eskisi herkesimden isimlerle düğün havasında kongre icra ediyoruz. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana teşkilatımıza hizmet etmiş tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak yol arkadaşlarımıza da dua ediyoruz. Ülkemizi 2023 vizyonuna taşıyacak bu kadrolarla hergün sahada olan, milletin derdiyle dertlenen bir teşkilat ve belediye yapısıyla bu süreci yaşayacağız. Her gün sahadayız, milletimizle iç içeyiz. Millet bize köşklerde oturalım diye oy vermedi. 9 yıl İlçe Başkanlığı yapmış, 9 tane seçim zaferi yaşamış biri olarak AK Kadroların birliği ve beraberliğiyle çok güzel işler yapacağız.  Daha nice güzel günlerde buluşmak dileğiyle, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”diye konuştu.  

BİRİLERİ TÜRKİYE’DEN RAHATSIZ
Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker yaptığı konuşmada, “Darıca’da çok uyumlu, verimli hizmetler yapıldı. Milletvekili olarak en çok programı yapıp en az yorulduğum yer Darıca. Kongrede yeni enerjiye ve kan değişimine ihtiyaç var. Önümüzdeki süreç içinde hizmetler yapılacak, önümüzde 2023 hedefimiz var. Bunları gerçekleştirecek olan kadro işte burada seçilecek. Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi var, akabinde Belediye Başkanlığı seçimleri var. Türkiye’nin değişen kaderini devam ettirecek olan kadrolar bu kongrelerde seçilecek. Dünyanın gıptayla baktığı bir liderimiz var. AK Parti öncesi Türkiye uçurumun kenarındaydı. O ülkeyi alıp düzlüğe çıkardı ve zirveye doğru yürüyor. Ama birileri bundan rahatsız. Hem dışarıda hem içeride rahtsız olup, Türkiye’nin 70 cente muhtaç olmasını istiyorlar.”dedi.


ELLİBEŞ’ TEN BİRLİK VURGUSU
İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise şöyle konuştu:”Büyük bir onur böyle bir teşkilatın İl Başkanı olmak. AK Parti’yi milletimiz kurdu. Kurulduğu ilk günden itibaren milletle bu gönül köprüsünü hiç yıkmadı. Milletimiz AK Parti’yi bugüne kadar taşıdı. Her sıkıntılı anda sorumluluğu üstlenip, sıkıntıyı aştı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 19 yıldır yürüdüğümüz bu yolda milletimiz bizi hiç mahcup etmedi. Yürüdüğümüz her yolda teşkilatımızın alın tyeri vardır. Kocaeli teşkilatları hep örnek olmuştur. Darıca teşkilatları görevini her zaman başarıyla tamamladı.  Yorulmak yok, küsmek yok..Fitne ve fesat aramıza giremez. Davamız ve hedeflerimiz büyük. 2053 ve 2071 vizyonlarımızda var. Bu hedeflerden yolumuzu kesmek için karşımıza çıkan içeriden ve dışarıdan güçler var. Liderimiz milletine, teşkilatına güveniyor. Sahada bugüne kadar tatbik ettiğimiz gibi devam edeceğiz. Birbirimize inanmak, samimiyet ve güvenmek bunun formülüdür. Kol kola liderimizle beraber inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Böyle bir partinin çatısı altında siyaset yapmak, böyle bir liderle yürümek herkese nasip olmaz. Kocaeli teşkilatları da her zaman ki yerinde dimdik duruyor ve en ufak bir sarsılma yok. Nöbeti devreden de devam ediyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu davada mücadele ölene kadar sürecek.”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum