Reklam

Darıca'da Müdürlerle tedbir toplantısı!

Darıca’da Korona Virüs tedbir toplantıları Okul Müdürleriyle devam etti. Korona Virüs’e karşı alınacak önlemleri ciddi bir şekilde artıran Darıca’da Kaymakam Yüksel Kara  Başkanlığında, Okul Müdürlerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Darıca'da Müdürlerle tedbir toplantısı!
Editör: Mavi Kocaeli
13 Kasım 2020 - 09:53

STK ve iş derneklerinin ardından Darıca’da değerlendirme toplantıları bu kez Milli Eğitim camiası ile devam etti. Toplantıya; Darıca Kaymakamı Yüksel Kara , Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ulaş Doğan, Farabi Eğitim Araştırma Hastahanesi Başhekimi Prof.Dr.Mustafa Güneş ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

İŞTE ALINAN KARARLAR
Darıca’da okul müdürlerimizle salgınla mücadelede daha etkin olmaları konusunda toplantıda  alınan kararlar şu şekilde açıklandı: 
1-Okullarda pandemi kurallarının eksiksiz uygulanması
2-Filyasyon denetimlerinde görev alma noktasında isteksiz davranan ve karşı çıkanlara müsamaha gösterilmeyeceği 
3-Uzaktan veli toplantılarında kovid tedbirlerinin velilere hatırlatılması.
4-Kovid-19 salgının ilçemizdeki en büyük bulaş nedeninin ev ortamı olduğu bunun da sebeblerinin; hemşerilik, akrabalık, arkadaşlık ilişkilerine bağlı yemekli ev  davetleri ile kadınların altın günü gibi ev ortamında buluşmalardan kaynaklandığı ,Uzaktan Veli (Zoom üzerinden)toplantılarında velilere bu hususlara dikkat etmeleri konusunda uyarmalarını okul müdürlerinden istendi. Müdürlerin görüş ve önerilerini dinleyen Kaymakam Yüksel Kara , toplantıya katılan tüm okul müdürlerine teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum